Amsterdam, Holandia


Amsterdam - docelowo

Chodaki z Holandii - klumpen
Chodaki (klumpen)
Wyrabiane z drewna topolowego chodaki to niewątpliwie najbardziej znany element holenderskiego stroju oraz atrakcyjny souvenir dla turystów.

Amsterdam symbolizuje walkę człowieka z wodą. Mało kto ma bowiem świadomość tego, że jest tu więcej kanałów niż w Wenecji. Jednocześnie jest to miasto stołeczne, w którym odbywają się koronacje królów. Amsterdam jest także drugim pod względem wielkości (po Rotterdamie) ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym współczesnej Holandii. Właśnie tu tworzył znany na całym świecie artysta malarz, Rembrandt.

Amsterdam położony jest na 90 naturalnych i sztucznych wyspach, które są ze sobą połączone za pomocą tysiąca mostów (w tym także zwodzonych). Trzeba przyznać, że stanowią one charakterystyczny element tego miasta. Turyści bardzo chętnie decydują się na przejażdżki wodnymi tramwajami. Równie chętnie spacerują w okolicach miejsc, gdzie kanały zbiegają się ze sobą. Niezwykle uczęszczanym i podziwianym za swój wygląd miejscem są okolice Kanału Książęcego.

Amsterdam to również miejsce bogate w zabytki, stare wiatraki, liczne muzea. Tutaj także uprawia się wiele sportów, przy czym najwięcej radości i powodów do świętowania dają występy drużyny piłkarskiej Ajax Amsterdam. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszy się łyżwiarstwo szybkie oraz kolarstwo.

Amsterdam - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania się po Amsterdamie. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Amsterdam i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Amsterdamu, wypożyczalnie samochodów i rowerów, szukasz taniego hotelu i smacznej holenderskiej kuchni, wybierasz się na festiwal lub chcesz po prostu zwiedzić Amsterdam to dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Amsterdam, Holandia - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Amsterdam

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

52.3731,4.8933
Amsterdam