Nocne życie w Amsterdamie zaczyna się od godziny dziewiątej wieczorem i trwa do samego rana, a bogata oferta różnorodnych klubów i pubów sprawia, że każdy spragniony zabawy turysta znajdzie w coś dla siebie. Oczywiście najlepsze imprezy i atrakcje szykowane są na czwartkowe, piątkowe i sobotnie wieczory, wtedy też koniecznie należy udać się w rejon wokół placu Leidesplein, gdzie koncentruje nocne szaleństwo.

Podobną sławą cieszy się plac Rembrandtplein oraz okolice placu Dam w kierunku Dzielnicy Czerwonych Latarni. Bardzo wiele barów i kawiarni, w trakcie dnia niezwykle spokojnych, wieczorami przekształca się w tętniące życiem miejsca, wypełnione zabawą, muzyką i ludźmi z całego świata.

Kluby

Do najciekawszych i zdecydowanie godnych polecenia klubów w Amsterdamie należą:

De Melkweg
Lynbaansgr 234 a

Silo
Westerdoksdijk 51

RoXY
Singel 465

Paradiso
Weteringschans 6

iT
Amstelstraat 24

Cooldown Cafe
Rembrandtplein 45

Coffee shops

Mimo swojej nazwy nie są to bynajmniej kawiarenki serwujące ciastka i kawę tylko knajpki lub sklepiki, w których leganie można zakupić niewielkie ilości miękkich narkotyków. Sprzedawane są w postaci tradycyjnych skrętów lub jako dodatek do napojów i drobnych przekąsek. Aby skorzystać z oferty należy mieć ukończone 18 lat, należy również pamiętać, iż nie wolno zakupionych narkotyków wywozić z Holandii. Spacerując po Amsterdamie nie sposób nie natknąć się na któryś z licznych cofffee shopów, oto kilka z nich:

Best Friends
Molukkenstraat 31

Bulldog
Plac Leidseplein

Blue Lagoon
Overtoom 342

Mellow Yellow
Vijzelgracht 33

The Dolphins
Kerkstraat 39

Dzielnica Czerwonych Latarni

To obszar na wschód od Damrak, między Warmoesstraat, Nieuwmarkt a Damstraat, będący najsłynniejszym legalnym domem publicznym na świecie. W plątaninie wąskich uliczek mieszczą się dziesiątki nocnych klubów, kawiarni, coffe shopów oraz setki maciupkich mieszkanek, w których panie uprawiające najstarszy zawód świata oferują swoje usługi.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.