Amsterdam, Holandia

Amsterdam symbolizuje walkę człowieka z wodą. Mało kto ma bowiem świadomość tego, że jest tu więcej kanałów niż w Wenecji. Jednocześnie jest to miasto stołeczne, w którym odbywają się koronacje królów. Amsterdam jest także drugim pod względem wielkości (po Rotterdamie) ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym współczesnej Holandii. Właśnie tu tworzył znany na całym świecie artysta malarz, Rembrandt.

Amsterdam położony jest na 90 naturalnych i sztucznych wyspach, które są ze sobą połączone za pomocą tysiąca mostów (w tym także zwodzonych). Trzeba przyznać, że stanowią one charakterystyczny element tego miasta. Turyści bardzo chętnie decydują się na przejażdżki wodnymi tramwajami. Równie chętnie spacerują w okolicach miejsc, gdzie kanały zbiegają się ze sobą. Niezwykle uczęszczanym i podziwianym za swój wygląd miejscem są okolice Kanału Książęcego.

Chodaki (klumpen) – wyrabiane z drewna topolowego chodaki to niewątpliwie najbardziej znany element holenderskiego stroju oraz atrakcyjny souvenir dla turystów.

Amsterdam to również miejsce bogate w zabytki, stare wiatraki, liczne muzea. Tutaj także uprawia się wiele sportów, przy czym najwięcej radości i powodów do świętowania dają występy drużyny piłkarskiej Ajax Amsterdam. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszy się łyżwiarstwo szybkie oraz kolarstwo.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.