Ateny, Grecja

Ateny – docelowo

Ateny należą do najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Licznym podróżom sprzyjają świetnie zachowane ślady przeszłości. Nie ma chyba drugiego takiego miasta na świecie, w którym w jednym miejscu znajdowałoby się tak dużo dobrze zachowanych zabytków z czasów starożytnych.

Ateny są stolicą Grecji i jej największym miastem. W sumie zamieszkuje je ponad 4 mln ludzi. Miasto zlokalizowane jest w południowo – zachodniej części półwyspu Attyka, tuż nad Zatoką Sarońską. Powierzchnię Aten urozmaicają porozrzucane tu i ówdzie wzgórza wapienne. Jednym z nich jest słynny Akropol.

Miasto stanowi doskonały przykład idealnej symbiozy współczesności i starożytności. Styka się w nim zarówno stara, jak i nowa architektura. Ponadto Ateny słyną m.in. ze swojego portu, który należy do najruchliwszych na świecie, czy też z nietypowych pomysłów, które miałyby ochronić tutejsze zabytki przed zgubnym oddziaływanie przemysłu.
Bez wątpienia jest to jedno z najwspanialszych miejsc w Europie, miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.