Rzym, Włochy

Rzym - KoloseumPomiędzy Apeninami a Morzem Tyrreńskim znajduje się Wieczne Miasto – Rzym. Dawniej było stolicą ogromnego cesarstwa, później najważniejszym ośrodkiem kultu religijnego i duchowego w Europie, obecnie jest prężnym centrum turystycznym.

Największe miasto Włoch leży na siedmiu wzgórzach, które przecięte są wstęgą rzeki Tyber. To właśnie tutaj znajduje się wiele zabytków, pamiętających czasy starożytnego imperium rzymskiego. Z kolei na północny zachód oraz wzdłuż rzeki, pomiędzy Via del Corso a Corso Vittorio Emanuele II, wznoszą się budowle z okresu średniowiecza. Interesującym miejscem jest również Trastevere, zwana dzielnicą bohemy. Odznacza się wąskimi uliczkami, przy których stoją wysokie budynki oraz gdzie znajduje się słynny pchli targ.

Jeśli chodzi o najważniejsze, zachowane do tej pory zabytki Rzymu, to należy wymienić Forum Romanum, katakumby, Łuk Konstantyna, Termu Karakalli, Circus Maximus, Kapitol, Koloseum i Panteon. Oprócz niesamowitych zabytków, w Rzymie warto zwrócić uwagę na jedną z najznamienitszych oper na świecie, tutejszy senat oraz wiele obiektów muzealnych, w których wystawia się prace Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Tycjana, Rembrandta itd.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.