Podróż samolotem

Przelot pomiędzy Polską a Włochami to bez wątpienia najłatwiejszy i najszybszy sposób podróżowania między tymi państwami. Ceny biletów zostały uzależnione od przewoźnika oraz od rodzaju promocji, na które możemy akurat natrafić. Lot trwa ok. 2 godzin.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Na omawianej trasie latają tacy operatorzy, jak: PLL LOT, Alitalia oraz tanie linie lotnicze: WizzAir, Ryanair, Meridiana i Volareweb. Wyloty odbywają się z lotnisk zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

Z lotniska do centrum Rzymu

Stolica Włoch posiada dwa porty lotnicze: Lotnisko Międzynarodowe im. Leonarda da Vinci, zlokalizowane 30 km od centrum Rzymu, położone na południowym zachodzie oraz Lotnisko Międzynarodowe Ciampino International. Ten ostatni port lotniczy znajduje się zaledwie 15 km od centrum miasta. Leży niedaleko drogi Via Appia Nuova i obwodnicy Rzymskiej, a także autostrady Wschód-Zachód oraz łączącej Północ-Południe.

W związku z występowaniem dwóch lotnisk, rozmaite będą też drogi dojazdowe. I tak:

Lotnisko Międzynarodowe im. Leonarda da Vinci

Samochodem

Najkrótsza i najłatwiejsza droga łącząca te lotnisko z centrum Rzymu prowadzi przez obwodnicę miasta Grande Raccordo Anulare, a następnie przez autostradę A12.

Autobusem

Z lotniska do centrum miasta można się dostać autobusami komunikacji miejskiej lub firmy Terravision. W pierwszym przypadku pojazdy jadą do samego centrum Rzymu; podróż trwa jednak nieco dłużej niż w przypadku prywatnego przewoźnika. Z kolei autobusy Terravision kursują na trasie lotnisko – dworzec kolejowy Roma Termini.

Bilety na przejazd nabywa się w kioskach oznakowanych niebieskim znakiem z napisem Tabacheria. Jeśli zaś chodzi o lokalizację przystanku autobusowego, to znajduje się on na najniższym poziomie, ok. 100 m na lewo od hali przylotów.

Pociągiem

Pomiędzy Lotniskiem Leonarda da Vinci a sercem Rzymu kursują dwa pociągi. Przejazd Leonardo Expressem zajmuje ok. 35 minut. Pociąg ten kursuje co 30 minut. Natomiast pociąg FM1 jest nieco wolniejszy, bowiem podróż trwa ok. 40 minut, ale za to składy odjeżdżają częściej (średnio co 20-30 min.).

Taksówką

Przejazd taksówką zajmuje ok. 45 minut. W tym przypadku trzeba być jednak niezwykle czujnym. Należy zwrócić uwagę na to, czy taksówkarz posiada stosowną licencję na przewóz osób i mienia oraz czy w pojeździe zamontowano taksometr. W przeciwnym wypadku można paść ofiarą oszustwa. Poza tym należy pamiętać, że przejazd taxi między lotniskiem a centrum Rzymu jest najdroższą z możliwości.

Lotnisko międzynarodowe Ciampino International

Autobusem

Chociaż przystanek autobusowy znajduje się w pobliżu hali przylotów, to jednak z tego lotniska nie dostaniemy się bezpośrednio do centrum miasta za pomocą autobusu. Niezbędna jest przesiadka do metra linii A.

Taksówką

Postój taksówek znajduje się niedaleko hali przylotów.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.