Nocne życie

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że w stolicy Włoch można prowadzić dzienne i nocne życie przez całą dobę. Rzym, określany mianem Wiecznego Miasta, niemal nigdy nie zasypia. W tym mieście każdy znajdzie taki typ rozrywki, który najbardziej mu odpowiada. Mogą to być nocne kluby ze striptizem, dyskoteki, restauracje, puby, kasyna czy lunapark.

Trudno by wymienić wszystkie najpopularniejsze w Rzymie dyskoteki i kluby muzyczne. Jest ich tak dużo, że świetnie odnajdzie się tu wielbiciel każdego gatunku muzyki. Szczególnie iż kluby znajdują się w niedalekiej odległości od siebie – większość z nich zlokalizowano w centrum Rzymu. Jednym z ciekawszych dancingów połączonych z restauracją jest Centrale Ristotheatre. Najpierw spożywa się tu smaczną kolację, ogląda jakieś przedstawienie teatralne, a następnie udaje na potańcówkę do wine – baru. Udając się do tego lokalu w piątkowy wieczór trzeba pamiętać o stosownym ubraniu. Króluje tu wtedy niezwykła elegancja.

Innym wyjątkowo popularnym miejscem jest Bloom i Art Cafe Roma. W pierwszym z nich bardzo często spotykają się politycy, piłkarze, gwiazdy sportu oraz młodzi aktorzy i artyści. Z kolei w drugim można posłuchać muzyki na żywo, potańczyć lub wziąć udział w pokazie mody. Interesującą propozycję przygotował również Fashion Bar. W miejscu tym spotykają się miłośnicy muzyki z lat 70. i 80. XX wieku. Jego przeciwieństwem jest klub Glamour, w którym wszystko musi szokować i być trendy. To najmodniejszy lokal w Rzymie.

Restauracje

Il posto accanto
Via del Boschetto 36a
Tel: 06 474 30 02

Niewielka restauracja, którą pamięta się długo ze względu na oryginalny wystrój (turkusowe ściany) oraz smaczne jedzenie (polecane są szczególnie karczochy, domowe ravioli i ryby).

La Rosetta
Via della Rosetta 8-9, Centro Storico
Tel: 06 686 10 02

Uchodzi za jedną z najlepszych rzymskich restauracji, w której serwuje się ryby i owoce morza. Niestety, serwowane są one przez jednego z najlepszych włoskich kucharzy, w związku z czym tutejsze ceny są wysokie.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Paris
Piazza San Calisto 7a
Tel: 06 581 53 78

W Paris warto spróbować rzymsko – żydowskiej kuchni. Najlepsze są tu smażone warzywa z solonym dorszem oraz zupy rybne podawane z brokułami.

Sora Margherita
Piazza delle Cinque Scole 30
Tel: 06 687 4216

Niedroga jadłodajnia, w której królują żydowskie specjały i włoskie makarony.

Vecchia Roma
Piazza Campitelli 18
Tel: 06 686 46 04

Podaje się tu włoskie dania, które zmieniają się w menu w zależności od panującej pory roku.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.