Florencja, Włochy

Florencja - katedra - kopułaOd dawien dawna Florencja uchodzi za jeden z ważniejszych włoskich ośrodków kulturalnych. Podróżnym kojarzy się z ogromną ilością zabytkowych budowli, zaś mieszkańcom przywodzi na myśl liczne kościoły, katedry i pałace magnackie.

Położenie Florencji w środkowych Włoszech sprawia, że łatwo się tu dostać. Równie proste jest podróżowanie między tym ośrodkiem a innymi miastami słonecznej Italii. Jednak tak naprawdę najważniejsze we Florencji jest zwiedzanie i odkrywanie uroków dawnego świata. W końcu to właśnie po tych uliczkach przechadzali się Medyceusze, dla których stworzono wiele znakomitych budowli. Wystarczy wspomnieć o Pałacu Medyceuszy. Oprócz niego trzeba też zwrócić szczególną uwagę na Baptysterium Jana Chrzciciela, Bibliotekę Laurenziana czy Most Złotników. Nie mówiąc już o tutejszym ogrodzie botanicznym, Narodowym Muzeum Archeologicznym lub Muzeum Św. Marka.

Wszystkie te obiekty odznaczają się ogromnym artyzmem i pięknem. Pobyt we Florencji na pewno będzie wyjątkowo udany i owocny…

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.