Biblioteka Laurenziana, Florencja

Ogrody Boboli (Giardini di Boboli)

Park obejmujący teren 11ha, któremu uroku dodają rzeźby z XVI-XVII wieku.

Ogrody Boboli

Ogród botaniczny (Giardino dei Semplici)

Florencki ogród botaniczny liczy sobie 565 lat. Jego założycielem był Niccolò Tribolo dla Cosima I Medici. Nazwa obiektu wiąże się z podstawowymi składnikami leków, które uzyskiwano z roślin, a które wykorzystywali średniowieczni farmaceuci. Dawny wygląd ogrodu został zachowany aż do dzisiaj. Królują tu rośliny toskańskie, wzbogacone o kolekcję roślin egzotycznych.

Piazza della Signoria

To plac usytuowany w samym centrum Florencji. Powstawał między XII a XIV wiekiem. W jego bliskim otoczeniu znajduje się wiele pałaców (np. pałac Vecchio) i rzeźb. Do najważniejszych z nich trzeba zaliczyć fontannę Neptuna, „Dawida” – kopię rzeźby Michała Anioła czy też grupę Herkules i Kakus – rzeźbę wykonaną przez Bandinellego.

Piazza Della Signoria

Biblioteka Laurenziana (Biblioteca Medicea Laurenziana)

W bibliotece zgromadzono ponad 11 tysięcy manuskryptów i 4,5 tysiąca książek pochodzących z prywatnych biblioteczek rodu Medyceuszy. Twórcą części obiektu był Michał Anioł. Następnie jego dzieło kontynuowali Tribolo, Basari oraz Ammannati.

Muzeum Galileusza

Muzeum, w którym znajduje się bardzo duża kolekcja wynalazków Galileusza, a także cennych artefaktów, zbiorów rodu Medyceuszy i Lorriane. Tysiące eksponatów, jedne z większych muzeów we Florencji. Na miejscu wiele atrakcji dla najmłodszych, a także wycieczki z przewodnikiem. Piazza dei Giudici 1.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

1 komentarz dla: “Ciekawe miejsca Florencji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. spoko miejsce :p muszę przyznać że sporo ma ono turystów i polecam HOTELE !
    jeśli się ktoś wybiera to życzę miłej zabawy :)