Berlin - Brama BrandenburskaWspółczesny Berlin pełni jednocześnie dwie funkcje. Z jednej strony jest największym miastem w kraju, a z drugiej jest stolicą Republiki Federalnej Niemiec. W sumie mieszka tu około 5 milionów ludzi.

Miasto znajduje się w północno – wschodniej części Niemiec, niedaleko granicy z Polską. Jest zróżnicowane niemal pod każdym względem (ekonomicznym, geograficznymi, demograficznym etc.), co wynika z dawnego podziału Berlina na Wschodni i Zachodni.

Co zrozumiałe, jest to niezwykle prężny ośrodek przemysłowy i gospodarczy. Istnieją tu doskonałe warunki do rozwoju przemysłu elektrotechnicznego, elektronicznego, maszynowego, metalowego, samochodowego oraz środków transportu. Poza tym rozwija się tu przemysł poligraficzny, chemiczny, spożywczy i farmaceutyczny.

Właściwie Berlin warto zwiedzić o każdej porze roku. Istnieje tu bowiem tak dużo historycznych pamiątek oraz niecodziennych atrakcji, że każdy znajdzie coś dla siebie. W dodatku miasto może się poszczycić niecodzienną, aczkolwiek nie zawsze chlubną przeszłością, co również oddaje dzisiejszy stan ducha Berlina.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.