Poruszanie się po Berlinie własnym samochodem nie powinno stanowić dużego problemu z uwagi na generalnie dobry stan dróg i równie dobre oznakowanie. Przedmieścia Berlina i jego okolice są dobrze skomunikowane za sprawą zewnętrznej i wewnętrznej obwodnicy miasta z licznymi drogami dojazdowymi. Im bliżej centrum, tym można się spodziewać większych korków w godzinach szczytu. Sam wjazd do centrum miasta, tzw. Zielonej Stefy (Umweltzone) od ponad trzech i pół roku jest możliwy tylko dla samochodów o niskim poziomie wydalanych spalin ze stosowną naklejką na przedniej szybie. Jej koszt wynosi od 5 do 15 euro, zaś brak odpowiedniej plakietki skutkuje mandatem wysokości 40 euro. Dodatkowo, należy także pamiętać, że wiele dróg w Berlinie ma spore ograniczenia prędkości z uwagi na rosnący udział rowerów w ruchu ulicznym.

Aby wypożyczyć samochód, trzeba mieć skończone 21 lat, okazać paszport (lub dowód) oraz prawo jazdy (w niektórych wypożyczalniach musi być ważne od co najmniej 1 roku).

W mieście działają wszystkie większe firmy zajmujące się wynajmem samochodów m.in. autoeurope, europcar, avis, budget, e-sixt, dlatego rezerwacji można dokonać online już z Polski.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.