Alexanderplatz, Berlin

Alexanderplatz (plac Aleksandra)

Nazwa tego miejsca związana jest z osobą imperatora Rosji, Aleksandra I. Każdego dnia przybywa tu ok. 300 tys. ludzi. Wynika to nie tylko z historycznego znaczenia placu, ale i z tego, ze jest najważniejszy plac i węzeł komunikacyjny w we wschodniej części Berlina. Wystarczy wspomnieć, że po jego zachodniej stronie znajduje się dworzec kolejowy dla pociągów regionalnych i pociągów szybkiej kolei miejskiej S-Bahn.

Wieża telewizyjna (Fernsehturm)

Powstała w latach 1965-1969, a jej wstępny projekt Hermann Henselmann i Jörg Streitparth. Obecnie (po montażu nowej anteny) wznosi się na wysokość 368 m. Na 203,8 m w samym środku kuli zamontowano taras widokowy. Cztery metry wyżej umiejscowiono obrotową platformę z restauracją.

To najwyższa budowla w całych Niemczech. Co roku odwiedzą ja ok. miliona turystów.

Zoo w Berlinie

Berliński ogród zoologiczny (Zoologischer Garten Berlin) jest jednym z największą liczbą gatunków zwierząt na świecie. Położony jest w zachodniej-centralnej części miasta.

Zoo działa od 1844 roku, a obecnie można tutaj poznać 1.500 różnych gatunków (kilkanaście tysięcy zwierząt) na terenie 35 hektarów. Najbardziej rozpoznawalna jest tutaj panda wielka.

Można zakupić bilet łączony ze zwiedzaniem Akwarium (w sąsiedztwie Zoo).

Z kolei we wschodniej części miasta znajduje się inne Zoo (Tierpark Berlin) tutaj znajdziemy nieco mniej gatunków zwierząt, ale za to powierzchnia wynosi 160 hektarów.

Zoologischer Garten Berlin – bilet rodzinny 41 euro (51 euro łącznie z Akwarium)
> Tierpark Berlin – bilet rodzinny 38 euro.

Legoland Discovery Centre

Bardzo dobre miejsce na wycieczkę dla całej rodziny. Ponad 5 milionów klocków lego, masa atrakcji dla najmłodszych i nie tylko. Karuzele, ogromne budowle, warsztaty modelarskie, kino 4D i wiele innych ciekawostek. Bilet dla opiekuna z dzieckiem 12 , dodatkowe osoby 6. Przy rezerwacji online i wcześniejszej rezerwacji terminu 50% ulgi.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

1 komentarz dla: “Ciekawe miejsca Berlina”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. mam 12 lat i w przyszłości chce wyjechać na stałe do niemiec