Mediolan, Włochy

Mediolan - TargiMediolan to drugie pod względem wielkości miasto Włoch. Łączy w sobie dawną i nowoczesną architekturę, ale czyni to w sposób niezbyt udany, co sprawia, że mówi się o niezbyt zręcznym połączeniu tych dwóch stylów. Niejako na przekór tym twierdzeniom Mediolańczycy przywiązują ogromną rolę do wyglądu miasta, dzięki czemu zostało ono uznane za europejską stolicę wzornictwa i mody.

Miasto zajmuje ok. 182 km kw. powierzchni. W jego granicach mieszka ponad 1,3 mln osób, przy czym na obszarze metropolitalnym przebywa ok. 3,7 mln ludzi. Mediolan znajduje się na terenie Lombardii, w północnych Włoszech. W jego pobliżu znajdują się ważne szlaki komunikacyjne, które łączą ze sobą wschodnią i zachodnią część basenu Morza Śródziemnego oraz stanowią idealne połączenie regionu z Europą Środkową.

Mediolan jest nazywany niekiedy miastem zieleni. Wiąże się to z faktem, iż znajduje się tu mnóstwo parków, ogrodów czy podmiejskich regionów rolniczych. Wystarczy wspomnieć, że tzw. południowy pas zieleni zajmuje aż 22% powierzchni całego miasta. Pomimo więc przemysłowego charakteru Mediolanu i tego, że odgrywa on istotną rolę dla włoskiej gospodarki, turyści i mieszkańcy mogą wypoczywać na łonie przyrody.

Katedra w Mediolanie

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.