Londyn, Anglia

Chociaż w ostatnim czasie Londyn utracił nieco na swoim znaczeniu politycznym i gospodarczym, to jednak w dalszym ciągu pozostaje ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, finansowym i rozrywkowym. Świadczą o tym nie tylko tłumy pracowników przybywających do stolicy Wielkiej Brytanii spoza jej granic, ale i turyści spragnieni dobrej rozrywki i zabawy. A tego z całą pewnością w Londynie nie brakuje.

Współczesny Londyn wyróżnia się również dbałością o środowisko. Jest to szczególnie ważne, bowiem miasto leży nad Tamizą, która w granicach miejscowości ma 250 m szerokości. Jeśli więc nie wykazywano by o nią należytej troski, mogłoby dojść do niewyobrażalnych powodzi lub podtopień. Zresztą to właśnie lokalizacja Londynu nad rzeką spowodowała iż w krótkim czasie stało się ono miastem potężnym pod względem ekonomicznym.

Przybywając do Londynu trzeba pamiętać o panującej tu specyficznej pogodzie. W tutejszym klimacie szczególnie zauważalny jest wpływ Atlantyku, a zwłaszcza mas powietrza odpowiadających za powstawanie ciepłego prądu zatokowego. To właśnie one decydują w głównej mierze o londyńskiej aurze: pochmurnej pogodzie, mgle i wilgotności. Wbrew pozorom jest to dość ciepłe miasto, gdzie średnia roczna temperatura wynosi 11 st. C. Nie znane są mroźne zimy.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.