London Eye. Londyn

London Eye

To największe na świecie koło widokowe, które powstało z okazji Millennium. Jego budowa pochłonęła aż 34 mln funtów, a została zapoczątkowana w 1994 roku.

Ze szczytu koła można oglądać panoramę Londynu o promieniu 48 km. Można się tam dostać w jednej z 32 kapsuł, z których każda może pomieścić 25 osób. Wynika z tego, że jednocześnie w kole może przebywać 800 osób. Kolo porusza się z prędkością 0,8 km/h; podróż trwa ok. pół godziny.

Piccadilly Circus

Piccadilly Circus to najbardziej znany plac w Londynie. W jego centralnym miejscu znajduje się fontanna z figurką Anterosa. Na ścianie jednego z budynków otaczających plac umieszczono gigantyczne reklamy świetlne. W pobliżu funkcjonuje również centrum rozrywki Trocadero.

Downing Street

Ta krótka uliczka znane jest głównie z tego, iż pod numerem 10 znajduje się rezydencja premiera Wielkiej Brytanii. Dalej mieszka kanclerz skarbu, a pod 12. minister – rzecznik dyscyplinarny rządzącej frakcji w parlamencie. Na tej ulicy znajduje się również Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Samorządów Lokalnych oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Symulator Tube – Londyńskie Muzeum Transportu

W muzeum można zasiąść za sterami bardzo realistycznego pociągu metra. Jest to atrakcja kierowana dla dzieci jak i dorosłych. Każdy wyobrażał sobie kiedyś, jak to jest kierować podziemnym pociągiem. Niezapomniana frajda. Oprócz tego w muzeum znajdziemy bardzo wiele ciekawych eksponatów, starych pojazdów, rzeczy związanymi z rozwojem  transportu.

Sea Life London Aquarium

Ogromne akwarium, po którym porusza się tunelami z otoczonymi z każdej strony wodą. Setki najróżniejszych zwierząt i roślin morskich. Można stanąć dosłownie twarzą w twarz z rekinem, piraniami, podziwiać rozgwiazdy i najróżniejsze organizmy wodne.

London Academy of Parkour

Hala zlokalizowana na Trinity Buoy Warf we wschodnim Londynie. Doskonałe miejsce dla wszystkich fanów parkour’u. W sali znajduje się masa najróżniejszych przeszkód. Poczotąkujący mogą próbować stawiać swoje pierwsze kroki, a bardziej zaawansowani szlifować techniki. Czynne 7 dni w tygodniu.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

1 komentarz dla: “Ciekawe miejsca Londynu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.