Dokonywanie zakupów w Wielkiej Brytanii to wielka przyjemność. Znajduje się tu bowiem mnóstwo sklepów o różnorodnej wielkości i zasobności w towary. Część z nich jest doskonale znana Polakom, bowiem występuje też w naszym kraju. Chodzi m.in. o supermarkety i hipermarkety Lidl, Tesco, Netto czy Aldi.

Praktycznie każdy sklep organizuje jakieś promocje i obniżki. Najsłynniejsze wyprzedaże odbywają się zaraz po Bożym Narodzeniu i trwają przez styczeń. Podobnie dzieje się w lipcu. W tym czasie kolejki do najsłynniejszego domu towarowego Harrods ustawiają się już kilka dni wcześniej. Tutejsze wyprzedaże są znane w całej Europie, w związku z czym biorą w nich udział również Polacy, którzy specjalnie w tym celu wyjeżdżają na kilka dni na Wyspy Brytyjskie.

W Anglii bez problemu trafimy też na niewielkie sklepiki. Ich prowadzeniem zajmują się głównie cudzoziemcy ze Sri Lanki, Indii lub Pakistanu. Oprócz tego powstaje coraz więcej sklepów prowadzonych przez Polaków lub z towarami sprowadzanymi z naszego kraju. Wynika to z otwarcia brytyjskiego rynku pracy dla Polaków, a tym samym z dużej ilości naszych obywateli mieszkających w Zjednoczonym Królestwie.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.