Nie da się ukryć, że Brytyjczycy kochają sport. Widać to chociażby po klasyfikacji medalowej czy drużynowej w wielu dziedzinach sportu. Poza tym co roku w Anglii odbywają się różnorodne zawody i imprezy sportowe. Zjednoczone Królestwo jest również siedzibą najznamienitszych klubów piłkarskich na świecie.

W Londynie rozgrywanych jest wiele imprez sportowych. Wystarczy wspomnieć, że już dwukrotnie odbywały się tu Letnie Igrzyska Olimpijskie (1908,1948). Kolejne zostaną rozegrane w 2012 roku, dzięki czemu Londyn został pierwszym miastem na świecie, które będzie trzykrotnym gospodarzem olimpiady.

W stolicy Wielkiej Brytanii najpopularniejsza jest piłka nożna. Wystarczy wspomnieć, że istnieje tu aż 6 stadionów należących do pierwszoligowych klubów. Do tego warto dodać słynny stadion Wembley, który ostatnio został całkowicie przebudowany. Obecnie może on pomieścić nawet 90 tys. widzów.

Dużym zainteresowaniem wśród Londyńczyków cieszy się także tenis. Na przełomie czerwca i lipca odbywa się wielkoszlemowy turniej tenisowy, który powszechnie uznaje się za nieoficjalne mistrzostwa świata w tenisie na kortach trawiastych.

Od niemal 30 lat rozgrywany jest również London Marathon. Zalicza się go do pierwszej piątki największych maratonów Biegów Międzynarodowych na odległość 42,195 km. W zawodach może wziąć udział każdy kto ma ochotę i komu pozwalają na to siły. Uczestnicy walczą o wysokie nagrody pieniężne, które następnie przeznacza się na cele charytatywne.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.