Muzeum Madame Tussauds

Marylebone Road, NW1 5LR, London

To jedna z największych atrakcji Londynu. Muzeum figur woskowych zostało zapoczątkowane przez wyrzeźbione głowy straconych francuskich arystokratów. Było to w 1802 roku. Od tego też czasu woskowe modele przyciągają tłumy turystów z całego świata. Znalezienie się wśród woskowanych postaci uznawane jest obecnie przez cele brytów i znane osoby za nobilitację.

Generalnie ekspozycję podzielono na kilka części. Wśród nich można zobaczyć figury dwóch Polaków najbardziej znanych na świecie: papieża Jana Pawła II oraz prezydenta Lecha Wałęsę.

The British Museum

Great Russell Street, WC1B 3DG Londyn

Bez wątpienia jest to największe muzeum historii starożytnej w Europie. Pod jego opieka znajduje się aż siedem milionów eksponatów z całego świata. Przeważają mumie, wazy, dzieła literackie oraz rzeźby.

Budynek oddano do użytku 15 stycznia 1759 roku. Założycielem muzeum jest sir Hans Sloan. Ten ogromny gmach zajmuje 75.000 metrów kwadratowych. Rocznie odwiedza go ponad 5 milionów zwiedzających.

National Gallery

Trafalgar Square, London, WC2N 5DN

Jest to największa galeria obrazów w Wielkiej Brytanii. W jej posiadaniu znajduje się ok. 2300 obrazów powstałych w latach 1250 – 1900. Nic dziwnego, że największe dzieła Leonarda da Vinci, Rembrandta van Rijna, Vincenta van Gogha itd. Pragnie zobaczyć co roku ponad 4 miliony zwiedzających; zwłaszcza że dostęp do głównej części muzeum jest bezpłatny. Bilety wstępu trzeba kupić jedynie na wystawy czasowe.

War museum

Lambeth Road, SE1 6HZ

Jest to Imperialne Muzeum Wojny, w którym w nietypowy sposób wymagający zaangażowania wszystkich zmysłów człowieka przedstawiane są dzieje z czasów I oraz II wojny światowej. Można zobaczyć bogatą kolekcję broni palnej, czołgów i samolotów z różnych okresów, warto też przejść się okopami z I wojny światowej czując zapach gazów bojowych. Dech w piersiach zapierają naloty na Londyn oraz przejście po zniszczonym bombami mieście.

London Dungeon

To doskonałe miejsce dla miłośników horrorów, lochów, niebezpiecznych przygód, etc. Zwiedzający mogą się przespacerować ulicami XVII-wiecznego Londynu dotkniętego epidemią dżumy, przeżyć pożar miasta w 1666 roku lub też udać z wizytą do fryzjera znanego Sweeney’a Todd’a, seryjnego mordercy. Oprócz tego warto się zdecydować na przejażdżkę łódką przez Bramę Zdrajców, uczestnictwo w XIX – wiecznej rozprawi sądowej lub tez przyglądanie się okrutnym torturom w więzieniu „Newgate Prison”.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.