Wenecja, Włochy

Wenecja cieszy się niezwykłą popularnością wśród podróżnych odwiedzających Włochy. Na cały świat rozsławiły ją przede wszystkim liczne kanały, po których snują się leniwie gondole oraz brak typowych dróg.

Nie można zapomnieć o niespotykanej architekturze, na którą składają się przede wszystkim wytworne pałace i zabytkowe świątynie. Jedną z najsłynniejszych jest Bazylika św. Marka.

Z Wenecją kojarzą się również gondolierzy, romantyczne zachody słońca oraz karnawał, podczas którego niezbędnym rekwizytem są maski weneckie. Oprócz tego miasto uznawane było za operową stolicę Europy. Wystarczy wspomnieć, że przez pewien czas przebywał tu Antonio Vivaldi, zaś w XX wieku wystawiono tu jedyną operę Igora Strawińskiego, zatytułowaną „Żywot rozpustnika”.

Wenecja jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów spragnionych pięknych widoków, muzyki, oddechu od szarej codzienności. To doskonałe miejsce dla tych wszystkich, którzy oczekują przeżycia niezapomnianych chwil w otoczeniu niezwykłych atrakcji turystycznych. Naprawdę warto się wybrać do tego miasta, mimo iż historii współczesnych Włoch nie odgrywa już tak wielkiej roli jak dawniej.