Podróż samochodem

Turyści, którzy zamierzają spędzić w Wenecji co najmniej kilka dni, powinni wziąć pod uwagę, że turystyczna część miasta położona jest na wodzie (wyspie bez możliwości poruszania się po niej autem). Samochody można co prawda zostawić w jednej ze specjalnych przechowalni, ale są one dość drogie.

Nie będzie to problemem dla tych, którzy wybrali np. noclegi na campingu i dojazd komunikacją miejską. Z tym, że nocne wojaże po Wenecji muszą się wówczas zakończyć powrotem taksówką.

Osoby, które udają się w podróż z Polski do Wenecji samochodem powinny pojechać przez Czechy, Austrię bądź Słowację, Węgry i Słowenię. Ponieważ trzeba pokonać dość daleką trasę, dobrze jest zaplanować nocleg w połowie drogi. Czas podróży uzależniony jest od wielu czynników, m.in. możliwości auta, ilości postojów, natężenia ruchu, długości trasy. Kierowcom z zachoniej części Polski polecamy trasę przez Niemcy i Austrię.

Poruszając się po Włoszech, należy posiadać dowód osobisty, w dobrym stanie technicznym lub paszport.

Parkowanie

Po Wenecji ciężko poruszać się samochodem, więc jeśli ktoś planuje spędzić w mieście kilka dni najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest pozostawienie auta na parkingu lotniska. Jest to najtańsza opcja, a lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.