Podróż samolotem

W pobliżu Wenecji znajduje się tylko jedno lotnisko Marco Polo. Przelot jest niewątpliwie najszybszą, najwygodniejszą, ale i najdroższą formą dostania się do miasta. Niestety, nie ma bezpośrednich połączeń między Warszawą a Wenecją, w związku z czym trzeba się liczyć z co najmniej jedną przesiadką.

Czas podróży uzależniony jest od linii lotniczej; zwykle waha się między 4 a 16 godzin. Ceny biletów to 700 – 2100 zł w jedną stronę.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Lot do Wenecji oferują następujący przewoźnicy: LOT, Alitalia, British Airways, Brussels Airlines, Hungarian Airlines, Czech Airlines, Austrian Airlines, Lufthansa.


Dojazd z lotniska do centrum Wenecji

Samochodem

Z lotniska Marco Polo do centrum miasta można dojechać dwiema trasami. Pierwsza z nich wiedzie autostradą A4, natomiast druga omija autostradę i prowadzi drogą SS14.

Autobusem

Pomiędzy lotniskiem a centrum Wenecji kursuje kilka linii autobusowych. Są to:

  • ACTV nr 5 kursujący na trasie: lotnisko Marco Polo – Wenecja,
  • ACTV nr 15 łączący lotnisko Marco Polo ze stacją kolejową Mestre,
  • ATVO Fly Bus kursuje pomiędzy lotniskiem Marco Polo a stacją kolejową Mestre,
  • ATVO Marco Polo Shuttle pokonuje trasę między lotniskiem Marco Polo – Aviano – Pordenone – Portogruaro.

Pociągiem

Z lotniska Marco Polo można się dostać do Wenecji także za pomocą pociągów. Na trasie port lotniczy Marco Polo – stacja kolejowa Mester kursuje linia ATVO FLY BUS – ACTV nr 15. Natomiast lotnisko ze stacją kolejową Santa Lucia w Wenecji łączy linia ATVO AIR TERMINAL – ACTV nr 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.