Trzeba przyznać, że Warszawa, stolica Polski, na przestrzeni wielu wieków przeżywała lepsze i gorsze czasy. Widać to zresztą po zabytkach, które w oryginalnej postaci zachowały się w dość nikłym procencie, ponieważ większość z nich została zbombardowana i zniszczona w czasie II wojny światowej.
Zmienne koleje losu oznaczają w przypadku stolicy Polski okresy gwałtownego rozwoju, ale i najazdy, wojny, okupację. Za każdym razem po zniszczeniach następował czas odbudowy, dzięki czemu współczesna Warszawa może tętnić życiem, interesującymi miejscami pełnymi ludzi, klubami, restauracjami i kawiarniami. W dodatku istnieje tu wiele multiplexów, sal kinowych, wystaw, muzeów. Nie mówiąc już o gmachach użyteczności publicznej, m.in. Sądzie Najwyższym RP, Sejmie, siedzibie Prezydenta RP.
Warszawa to także miejsce, w którym istnieje wiele firm, międzynarodowych korporacji, instytucji finansowych i biznesowych. To doskonałe miejsce do lokalizacji własnej działalności gospodarczej, do odpoczynku i zabawy.
Cechą charakterystyczną stolicy Polski jest Warszawska Syrenka. To nie tylko symbol miasta, ale i najważniejszy element jej herbu.
Istnieje kilka legend dotyczących powiązań Syrenki z Warszawą. Tak naprawdę nie wiadomo jednak skąd się tam wzięła i dlaczego znalazła się w herbie. Prawda jest taka, iż znajdowała się na nim już w 1390 roku, gdzie była zwierzęciem z ptasimi łapami i smoczym tułowiem pokrytym łuskami.
Bilety na atrakcje turystyczne
CENY i TERMINY WSZYSTKICH ATRAKCJI
NOCLEGI:
najtańszy pokój 2-osobowy
najbliżej centrum
najlepiej oceniane