Muzea i galerie

Centrum Sztuki Współczesnej
Aleje Ujazdowskie 6

Centrum szczyci się zbiorami najlepszej polskiej sztuki współczesnej. Bez wątpienia jest to jedno z najciekawszych obiektów muzealnych w stolicy.

Muzeum Chopina

ul. Okolnik 1

W barokowym Pałacu Ostrogskich znajdują się liczne pamiątki po Fryderyku Chopinie. W tych wnętrzach młody kompozytor mieszkał i dawał pierwsze koncerty. Z tego też względu zachowało się tu sporo śladów jego obecności. Wystarczy wspomnieć o portretach, listach, zapisach nutowych i pianinie.

Muzeum Karykatur

ul. Kozia 11

Jedyne muzeum tego typu w Europie. Jego założycielem był rysownika Eryk Lipiński. Obecnie wiele prac to karykatury Kazimierza Sichulskiego.

Muzeum Katynia

ul. Powsińska 13

W muzeum znajdują się pamiątki z lasu katyńskiego oraz przedmioty odnalezione przy zamordowanych.

Muzeum Motoryzacji

ul. Warszawska 21

Prawdziwy raj dla miłośników motoryzacji. Tego miejsca nie można ominąć. Dlaczego? Wystarczy wspomnieć, że znajdziemy tu m.in. takie auta, jak Buick z roku 1969, limuzynę Stalina i auto Marilyn Monroe.

Muzeum Narodowe

Aleje Jerozolimskie 3

Pierwsze muzeum w stolicy, w którym znajdują się eksponaty z różnych epok, począwszy od eksponatów ze starożytności, przez renesans, barok aż po czasy współczesne. Na szczególną uwagę zasługuje bogata kolekcja obrazów z XIX i XX wieku.

Muzeum Powstania Warszawskiego

ul. Przyokopowa 28

Jedno z najbardziej znanych i najbardziej wyczekiwanych muzeów w Warszawie. W przejmujący i nowoczesny sposób przedstawia tragiczne dzieje stolicy i jej mieszkańców.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.