Wiedeń, Austria

Wiedeń - praterWiedeń to nie tylko stolica Austrii, ale i jedno z najpiękniejszych miast na Starym Kontynencie. Wpływ ma na to jego położenie, architektura oraz niesamowita atmosfera, która przypomina o związanych z tym miejscem Habsburgach i wielkich kompozytorach. Trzeba też podkreślić, że od pół wieku wzrasta rola Wiednia nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Obecnie swoją siedzibę mają tu największe firmy oraz instytucje działające zarówno na rynku europejskim, jak i światowym.

Miasto znajduje się w północno – wschodniej części kraju, w dolinie Dunaju. Zamieszkuje je blisko 1,7 mln ludności, zaś w całej aglomeracji wiedeńskiej mieszka w sumie 2,3 mln mieszkańców.

Warto mieć świadomość, że Wiedeń jest miastem statutarnym, czyli takim, które posiada odrębne regulacje lokalne. To także miasto będące krajem związkowym, jednym z dziewięciu landów na terenie Austrii.

Dlaczego warto wybrać się do Wiednia? Ponieważ jest to niezwykle ważny ośrodek kultury europejskiej. Jednocześnie jest to centrum muzyczne Europy, w którym odbywają się ważne koncerty i spektakle operowe. Występują tu znane na całym świecie orkiestry symfoniczne.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.