Zakupy

Pomiędzy wiedeńską starówką a dworcem zachodnim rozciąga się ulubiona ulica handlowa mieszkańców Austrii. To Mariahilfer Straße. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bowiem znajduje się przy niej mnóstwo butików odzieżowych, sklepów jubilerskich oraz z pamiątkami i rozmaitymi gadżetami. Na starówce w okolicach ulic Kärntner Straße, Grabeni Kohlmarkt znajdziemy ekskluzywne perfumerie i sklep jubilerskie. Najwięcej pamiątek można dostać na sobotnim targu.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że zakupy w Wiedniu zaliczają się do stosunkowo drogich. Wybierając się na zakupy do tego miasta należy liczyć ze sporymi wydatkami.

W Austrii sklepy są zamknięte w niedziele i święta. Pracują natomiast od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00 (przerwa obiadowa) i w soboty w godzinach od 8.00 do 17.00.

Plac Graben (Platz Graben)

Przy Placy Graben swoją siedzibę mają eleganckie i najdroższe sklepy Wiednia. Wraz z Placem Św. Stefana i Kärntnerstr, wspomniany Plac tworzy rozległy teren spacerowy. Został on zamknięty dla ruchu samochodowego.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.