Podróż pociągiem

Długość podróży pociągiem do Wiednia jest porównywalna z jazdą autokarem. Trwa ok. 10 godzin w przypadku wyjazdu z Dworca Centralnego w Warszawie i ok. 7 godzin jeśli wyjeżdżamy z Krakowa. Z obydwu tych miast kursują pociągi EC: „Sobieski” i „Chopin”.

Na trasie Warszawa Centralna – Wiedeń dworzec Sudbanhof ceny biletów kształtują się następująco: bilet normalny – 340 zł, miejscówka w EC – 22 zł, kuszetka – 51 zł, miejsce sypialne – 106 zł. Z kolei na trasie Kraków – Wiedeń trzeba zapłacić 168 zł za bilet zwykły. Obowiązuje również dopłata do miejscówki w EC – 25 zł, do kuszetki 60 zł, a miejsce w wagonie sypialnym – 106 zł.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Taryfa zagraniczna dotyczy całej trasy. Istnieje jednak możliwość zaoszczędzenia ok. 70 zł, jeśli w kasie krajowej nabędzie się bilet do granicy, a w kasie międzynarodowej bilet na przejazd poza granicami Polski.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Komentarzy dla “Pociągiem do Wiednia”: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. Czy wtedy podróż wychodzi taniej? I czy studenci mają jakieś zniżki na ten pociąg?

  2. Dodam tylko dosc istotna informacje,ktora sie powinna na tej stronie znalezc z urzedu!!!Na calej trasie przejazdu pociagiem relacji miedzynarodowej.Mozna kupic bilet u konduktora.Np.Polska – Austria przez Czechy placi sie od granicy danego panstwa do
    Zl € Korony
    nastepnego w walucie danego kraju. Bez obaw kary i problemu.Konduktorzy posiadaje elektroniczne nosniki przeliczajace te waluty! Pozdrawiam i zycze milej podrozy.