Festiwale w Wiedniu

Bale wiedeńskie

W karnawale w Wiedniu odbywają się słynne na cały świat bale. Towarzyszy im kunsztowna i wyszukana oprawa, obowiązują eleganckie stroje wieczorowe. Na ogół do tańca przygrywa orkiestra, przy której dźwiękach można zatańczyć foxtrota, jive’a oraz walca wiedeńskiego.

Do najważniejszych i najpopularniejszych balów zaliczają się Opernball, Imperial Ball, Philharmonic Ball, Flower Ball oraz Life Ball.

Międzynarodowy Festiwal w Wiedniu

Na przełomie maja i czerwca od 1951 roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal w Wieldiu (Wiener Festwochen). W trakcie jego trwania można zobaczyć występy muzyczne, taneczne oraz spektakle teatralne z całego świata.

Festiwal Filmowy na Rathausplatz w Wiedniu

Latem plac ratuszowy w Wiedniu przemienia się w wielkie kino. Można wtedy zobaczyć wiele filmów o tematyce operowej, a dodatkowo skosztować potrawy typowe dla kuchni innych państw.

Taneczne Lato w Innsbrucku

Od 1995 roku do Innsbrucka zjeżdżają najwyższej klasy choreografowie z kraju i ze świata. Festiwal daje znakomitą możliwość wymiany zdań oraz zapoznania się z najnowszymi trendami obowiązującymi w tańcu.

Styryjski festiwal

Festiwal muzyczny w Styriarte odbywa się od 1985 roku. Stwarza możliwość zapoznania się z muzyką kompozytorów austriackich. Można też wysłuchać koncertów w rozmaitych aranżacjach. Początkowo program festiwalu obejmował twórczość tylko jednego artysty, ale obecnie został znacznie rozszerzony.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.