Festiwale w Wiedniu

Bale wiedeńskie

W karnawale w Wiedniu odbywają się słynne na cały świat bale. Towarzyszy im kunsztowna i wyszukana oprawa, obowiązują eleganckie stroje wieczorowe. Na ogół do tańca przygrywa orkiestra, przy której dźwiękach można zatańczyć foxtrota, jive’a oraz walca wiedeńskiego.

Do najważniejszych i najpopularniejszych balów zaliczają się Opernball, Imperial Ball, Philharmonic Ball, Flower Ball oraz Life Ball.

Międzynarodowy Festiwal w Wiedniu

Na przełomie maja i czerwca od 1951 roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal w Wieldiu (Wiener Festwochen). W trakcie jego trwania można zobaczyć występy muzyczne, taneczne oraz spektakle teatralne z całego świata.

Festiwal Filmowy na Rathausplatz w Wiedniu

Latem plac ratuszowy w Wiedniu przemienia się w wielkie kino. Można wtedy zobaczyć wiele filmów o tematyce operowej, a dodatkowo skosztować potrawy typowe dla kuchni innych państw.

Taneczne Lato w Innsbrucku

Od 1995 roku do Innsbrucka zjeżdżają najwyższej klasy choreografowie z kraju i ze świata. Festiwal daje znakomitą możliwość wymiany zdań oraz zapoznania się z najnowszymi trendami obowiązującymi w tańcu.

Styryjski festiwal

Festiwal muzyczny w Styriarte odbywa się od 1985 roku. Stwarza możliwość zapoznania się z muzyką kompozytorów austriackich. Można też wysłuchać koncertów w rozmaitych aranżacjach. Początkowo program festiwalu obejmował twórczość tylko jednego artysty, ale obecnie został znacznie rozszerzony.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.