Moskwa, Rosja

Katedra św. Bazyla w Moskwie

Moskwa należy do stolic zróżnicowanych pod względem architektonicznym. Znajduje się tu równie wiele wspaniałych zabytków, jak i kiczowatych budowli czy nieestetycznych dzielnic.

Podróżowanie po stolicy Rosji nie jest rzeczą łatwą co najmniej z kilku powodów. Jednym z nich jest rozległość moskiewskiej aglomeracji. Najdalej położone osiedla miejskie znajdują się nawet 70 km od granic miasta! Z drugiej jednak strony, grzechem by było nie być w Moskwie i nie zobaczyć jej niesamowitych budowli.

W związku z tym, że w mieście panuje układ koncentryczny, dość łatwo można znaleźć co cenniejsze zabytki. Oczywiście najbardziej znany jest Kreml i plac Czerwony z mauzoleum Lenina i cerkwią Wasyla Błogosławionego. Obiekty te należą do obowiązkowych punktów każdej wycieczki turystycznej. Oprócz nich warto też zwrócić uwagę na liczne monastery, sarkofagi carskie znajdujące się w cerkwi Archanioła czy przyklasztorne cmentarze, na których spoczywają znani artyści (np. Mikołaj Gogol, Antoni Czechow, Włodzimierz Majakowski).

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.