Siedem Sióstr, Moskwa

Siedem Sióstr

Jest to nazwa moskiewskich wieżowców, które zaprojektowano w stylu stalinowskim. Z tych budynków rozpościera się niezapomniana panorama na stolicę Rosji.

Old Arbat

To jeden z ciekawszych i najbardziej malowniczych deptaków w Moskwie. Jednocześnie jest to ważna ulica handlowa, przy której codziennie wystawia się stoiska z pamiątkami i dziełami ulicznych artystów. Ceny są mocno zróżnicowane: od przystępnych do bardzo wysokich; można się jednak targować.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Novodevichy Klasztor

To połączenie klasztoru i fortecy, która powstała w 1500 roku. W nienaruszonym stanie przetrwała do XVII stulecia. Obok klasztory znajduje się Cmentarz Nowodziewiczy. Zwiedzający znajdą tu groby m.in. takich znanych postaci, jak Anton Czechow, Gogol Nickolai, Konstantine Stanisławski, Nikita Chruszczow czy Raisa Gorbaczowa (żona byłego prezydenta).

Łaźnia publiczna

W całej Rosji niezwykle popularne są łaźnie publiczne. Nie inaczej jest w Moskwie. W tutejszych łaźniach najczęściej spotyka się ludzi po 40. roku życia, którzy korzystają z zabiegów parowych, wodnych oraz z użyciem brzozowych gałązek.

Patriarsze Prudy

To znany skwer w Moskwie, którego wyróżnikiem jest duży staw pośrodku skweru. Miejsce to rozsławił głównie Michaił Bułhakow w swojej powieści „Mistrz i Małgorzata”. Oprócz tego Patriarsze Prudy słyną z pomnika Iwana Kryłowa, słynnego bajkopisarza i satyryka. Tutaj również znajdują się brązowe płaskorzeźby z postaciami z wybranych bajek.

Cmentarz Wagańkowski

Założono go w 1771 roku, kiedy to w Moskwie panowała epidemia dżumy. Zalicza się do największych nekropolii w mieście, bowiem zajmuje ok. 50 ha powierzchni.

Teatr Bolszoj

W Moskwie warto też zajrzeć do jednego z kilku teatrów. Najczęściej odwiedzany jest Teatr Bolszoj, w którym wystawia się głównie sztuki i opery artystów rosyjskich z XX wieku. Z kolei Mályi Theater jest najstarszą sceną w Rosji, ponieważ powstał już w 1756 roku. Niestety, tutejszy sezon teatralny jest bardzo krótki, bowiem trwa jedynie od września do czerwca. Warto odwiedzenia jest również Moscow Art Theater, który założono 1897 roku.

Planetarium

Planetarium zbudowane jeszcze w Związku Radzieckim w 1929 roku. Służyło wtedy jako baza szkoleniowa dla pilotów polarnych. Obecnie znajduje się tam muzeum. Wiele instalacji do symulacji zjawisk takich jak burze, bądź symulator sądy poruszającej się po księżycu. Widzowie mogą zobaczyć na ekranach to co widać przez najdoskonalsze obecnie teleskopy i urządzenia do badania kosmosu.

Park Rozrywki Gorky

Najbardziej znany i najliczniej odwiedzany park rozrywki w Moskwie. Masa karuzel, rollercoasterów, olbrzymi diabelski młyn. Pomieszczenia, mające wywołać przerażenie i grozę niczym w horrorach. do tego symulatory statków kosmicznych i wiele innych atrakcji. Czynne od 10 do 23.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

1 komentarz dla: “Ciekawe miejsca w Rosji i w Moskwie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.