Nocne życie – kluby

Rosjanie są powszechnie znani ze swojego zamiłowania do dobrej zabawy. Lubią tańczyć i pić mocne alkohole (zwłaszcza wódkę). Nic więc dziwnego, że w Federacji Rosyjskiej istnieje wiele klubów, pubów i barów. Sporo też dancingów i dyskotek.

W Moskwie najbardziej znanym miejscem, w którym warto zażyć rozrywek nocą, jest ulica Tverskaya (Тверская ул.). To właśnie tu znajdują się najbardziej snobistyczne i eleganckie lokale. Na południowym krańcu ulicy, niedaleko Placu Maneż i Placu Czerwonego, działa wiele klubów i restauracji, do których bardzo często zaglądają artyści i znane osoby. Jest to doskonałe miejsce do zabawy.

Które miejsca warto szczególnie odwiedzić podczas wizyty w Moskwie? Na pewno jest to klub Fabrique. Lokal ten szczyci się głównie świetnymi napojami i drinkami. Działa tu również punkt hot spot. Równie popularny jest Tema bar. W weekendy wypełnia się gośćmi aż po same brzegi. Klienci przychodzą tu zachęceni długą listą koktajli oraz świetną muzyką taneczną. Kolejnym miejscem, którego nie można przegapić, jest Propaganda. To doskonały lokal dla wszystkich tych, którzy kochają się w muzyce alternatywnej. Można tu posłuchać great music, hip hopu czy funky. Dodatkową zaletą są tanie drinki. Warto też zwrócić uwagę na klub 16 Ton, który powszechnie uznaje się za najlepszą salę koncertową w Moskwie. Non stop odbywają się tu koncerty, przy czym bardzo często są na nie zapraszani artyści światowej klasy.

Osobną kwestią jest klub 12V przeznaczony głównie dla osób homoseksualnych. Oprócz dobrego jedzenia i tanich napojów można tu również zasięgnąć profesjonalnych porad związanych z zagadnieniami homoseksualizmu.

Restauracje

Wbrew obawom w Moskwie można bez problemu znaleźć niedrogie restauracje, które podają smaczne i pożywne potrawy. Aby tego dokonać wystarczy jedynie omijać te lokale, przed którymi parkują eleganckie limuzyny. Na pewno są to bardzo drogie miejsca… Gdzie wiec warto jadać?

W ostatnim czasie powstaje sporo lokali, w których serwuje się sushi i steki. Sieciówką z kuchnią japońską jest z całą pewnością Płaneta Suszi. Jej najważniejsze lokale znajdują się przy głównych stacjach metra (np. przy stacji Majakowskaja, Arbatskaja, Taganskaja). Restauracje działają codziennie od 12.00 do 24.00.

Niewiele jest pizzerii, a w tych, które istnieją ceny są mocno wygórowane. Amatorzy chińszczyzny powinni zajrzeć do restauracji w pobliżu Dworca Białoruskiego. Uchodzi ona za najlepszą knajpę chińską w Moskwie. W dodatku jej właściciel co kilka tygodni udaje się w podróż do Chin po tamtejszą herbatę.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Niedrogie dania serwują też moskiewskie „sieciówki”. Można do nich zaliczyć m.in. sieć Il Patio, posiadającą 26 punktów rozsianych po całym mieście. Lokale są czynne od 12.00 do 24.00; podaje się tu głównie dania kuchni włoskiej: owoce morza, makarony, sałatki. Do obiadu można zamówić drinki bezalkoholowe.

Bardzo popularna jest również sieć „Jołki – Połki” serwująca dania mongolskie i rosyjskie. Królują tu mięsa z warzywami. Większość dań jest grillowana, a następnie polewana smacznymi sosami. Interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie stołu szwedzkiego z sałatkami. Można do niego podejść tylko raz i nałożyć na talerz mnóstwo sałatek i gorących ziemniaków.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.