Na krótszych trasach warto korzystać z autobusów lub tramwajów, są one dobrze skorelowane z liniami metra, dają poza tym możliwość zwiedzenia miasta i poznania jego wielkomiejskiego charakteru.

Większość tras tramwajowych w Mediolanie obsługują nowoczesne składy. Są jednak zasady od tej reguły. Niektóre linie tramwajowe obsługiwane są przez specjalne historyczne pojazdy (w kolorze żółtym). W środku składy wyglądają identycznie jak około 100 lat temu. Przykładem linii historycznej jest linia numer 1, która przejeżdża przez dużą część historycznego centrum.

Autobusy i tramwaje kursują od 6:00 do około północy.
Następnie na ulice wyjeżdżają autobusy nocne.

Połączenia autobusowe pomiędzy lotniskiem Orio-al-Serio w Bergamo, a centrum Mediolanu to najtańszy i najszybszy środek transportu publicznego na tej trasie. Alternatywą jest prywatny transfer lub taksówka (obydwie formy bardzo drogie) lub przejazd autobusem komunikacji miejskiej pod dworzec kolejowy w Bergamo i podróż pociągiem regionalnym ze stacji Bergamo do Mediolanu. Cenowo takie rozwiązanie wychodzi nieco drożej, a ponadto łączny czas przejazdu jest znacznie dłuższy.Cena biletu za przejazd w jedną stronę kosztuje 5 euro. Na trasie pomiędzy lotniskiem, a dworcem kolejowym w centrum Mediolanu autobus zatrzymuje się tylko raz. Wspomniany przystanek to Cologno Monzese (tuż obok autostrady). Autobus zatrzymuje się na dworcu, który jest usytuowany tuż obok końcowej stacji metra Cologno Nord przy linii M2. Po krótkim postoju autobus odjeżdża dalej aż pod dworzec Milano Stazione Centrale – jest to docelowy i ostatni przystanek.

.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.