Podróż pociągiem

Do Berlina wyjeżdża z Polski kilka pociągów. Bezpośrednie połączenia odbywają się z Warszawy, Gdyni, Krakowa i Szczecina. Przejazd między stolicą Polski a stolicą Niemiec zajmuje ok. 5,5 godziny, aczkolwiek może trwać i dwa razy dłużej, jeśli ktoś skorzysta z Tanich Linii Kolejowych wyjeżdżających z Krakowa i jadących przez Katowice, Wrocław i Poznań.

Koszt podróży jest dość mocno zróżnicowany i uzależniony od miejsca wyjazdu. Bilet w 2 klasie z Warszawy do Berlina to wydatek rzędu ok. 159 zł, a w 1 klasie 240 zł. Z kolei w Poznania pojedziemy w 2 klasie za ok. 118 zł, zaś w 1 klasie za ok. 179 zł.

Podróżując koleją warto się zdecydować na przejazd z przesiadkami. To nieco tańsze rozwiązanie. Z Warszawy trzeba dojechać do Słubic (koszt ok. 50 zł), tam należy przekroczyć granicę, po czym kupić za ok. 3 zł bilet do Frankfurtu nad Odrą. Stąd odjeżdżają pociągi regionalne do Berlina co pół godziny. Koszt przejazdu to ok. 9 euro, natomiast przejazd trwa niespełna godzinę.

Jeszcze tańszym rozwiązaniem jest zakup biletu grupowego, który umożliwia tańsze przejazdy po Berlinie i Brandenburgii. Bilet kosztuje 26 euro i pozwala na przejazd grupy do 5 osób.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.