Samochód

W mieście istnieje wiele wypożyczalni samochodów, aczkolwiek władze Florencji starają się ograniczyć ruch aut w centrum miasta oraz w jego historycznej części. Z tego względu zdecydowano się na utworzenie bezpłatnych parkingów oraz możliwość wejścia do stref ZTL (Limited Traffic Zone). Samochody te są przystosowane do najwyższych standardów europejskich pod względem ochrony środowiska. Samochód można wypozyczyć nawet na godzinę, parkować w miejscach dla mieszkańców czy w strefach specjalnych.

Kierowców być może ucieszy fakt, że we Włoszech można nieco więcej poimprezować niż w Polsce, a praktyce przekłada się to na fakt, że dopuszczalne maksymalne stężenie alkoholu we krwi prowadzącego pojazd na włoskich drogach jest sporo wyższe niż przewiduje polskie prawo – wynosi ono 0,5 ‰. Uważać trzeba nie tylko na kierowców pod wpływem alkoholu, ale też i tych całkowicie trzeźwych, bowiem niemalże wszyscy jeżdżą według własnych przepisów nie przejmując się za bardzo kodeksem ruchu drogowego, co widać nie tylko na ulicach, ale i na parkingach.

Aby wypożyczyć samochód, trzeba mieć skończone 21 lat, okazać paszport (lub dowód) oraz prawo jazdy (w niektórych wypożyczalniach musi być ważne od co najmniej 1 roku).

W mieście działają wszystkie większe firmy zajmujące się wynajmem samochodów m.in. autoeurope, europcar, avis, budget, e-sixt, dlatego rezerwacji można dokonać online już z Polski.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.