Zakupy

Rzym to prawdziwa mekka dla miłośników zakupów. W stolicy Włoch znajduje się mnóstwo sklepów i butików światowej klasy projektantów. Sporo interesujących artykułów można też zdobyć w tutejszych centrach handlowych, targowiskach i ulicznych targach.

Najpopularniejszym miejscem dla zakupoholików są Via del Corso i Via Condotti. Przy tych dwóch ulicach znajduje się mnóstwo butików największych projektantów. Można w nich nabyć zarówno eleganckie kreacje szyte na indywidualne zamówienie, jak i projekty pochodzące z aktualnych kolekcji.

Niezwykle gorącym okresem w rzymskim handlu są wyprzedaże. Wtedy to można nabyć świetne rzeczy po wyjątkowo niskich cenach. Przeceny sięgają nawet kilkudziesięciu procent. Pierwsze wyprzedaże zaczynają się w styczniu, a drugie w połowie lipca. Trwają ok. 6 tygodni. Na miłośników wyprzedaży czekają zakupy w popularnych outletach. Są to sklepy z markową odzieżą i obuwiem, w których sprzedaje się produkty (np. z poprzedniej kolekcji) po znacznie niższych cenach. W Rzymie największą popularnością cieszy się Outlet Sorrate, Valmontone Outlet i Castel Romano.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

W poszukiwaniu niedrogich artykułów warto się wybrać na tutejsze targowiska. Bez problemu nabędzie się tam wysokiej jakości wyroby skórzane, obuwie, odzież oraz artykuły przemysłowe. Na uwagę zasługuje pchli targ Porta Portese, który odbywa się co niedziela między 6.30 a 14.00. Można na nim kupić niemal wszystko: bieliznę, sprzęt RTV i AGD, kwiaty lub zwierzęta. Równie bogatą ofertę posiada targ Campo dei Fiori. Słynie on z artykułów spożywczych i giełdy kwiatowej. Doskonale sprzedaje się tu pieczywo. Targ działa od poniedziałku do soboty w godz. 7.00 – 14.00. Z kolei na targu Borghetto Flaminio można kupić stare książki, druki, rzadkie bibeloty i prezenty. Coraz częściej zaglądają tu znani włoscy artyści. Targ pracuje jedynie w niedziele od 10.00 do 18.00.

Generalnie trzeba pamiętać o tym, że w Rzymie, podobnie jak na terenie całych Włoch, sklepy są otwarte od wtorku do soboty w godz. 9.00 – 13.00 i 15.30/16.30 – 19.30/20.00. W międzyczasie Włosi mają sjestę. Jeśli zaś chodzi o poniedziałki, to zwykle wtedy sklepy są zamknięte. Nie dotyczy to jednak wakacji, kiedy sklepy działają w poniedziałkowe dopołudnia, zaś zamykane są na całą sobotę.

Via Condotti

Via Condotti uchodzi za rzymski salon mody. Przy tej ulicy swoje butiki mają tacy projektanci, jak: Prada, Gucci, Cartier, Ferragamo, Bulgari, Louis Vuitton, Hermes czy Valentino.

Via Condotti zaczyna się tuz przy Placu Hiszpańskim i ciągnie zaledwie przez 300 m, do via del Corso.

Via Dei Coronari

Via Dei Coronari to miejsce najchętniej odwiedzane przez koneserów antyków i starych książek. Mieszczą się tu najlepiej wyposażone, najsłynniejsze antykwariat w Rzymie.

Via Di Ripetta

Via Di Ripetta wspólnie z Via Dei Corso i Via Del Babuino wyznaczają główną dzielnicę handlową miasta. Pełno tu sklepów oferujących różnorodny asortyment: począwszy od obuwia czy wyrobów skórzanych przez kosmetyki a na pamiątkach i upominkach kończąc. Znajdują się tutaj również ekskluzywne restauracje, kawiarnie i bary.

Via Appia Nuova

Przy Via Apia Nuova znajdują się zarówno salony znanych projektantów, jak i sklepy ze znacznie przystępniejszymi cenami.

Via Cola Di Rienzo

Via Cola Di Renzo to duża ulica handlowa, znajdująca się niedaleko Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Zajmuje siódmą lokatę na świecie jeśli chodzi o oferowane usługi i jakoś towarów. Turyści lubią tu robić zakupy i spacerować.

Via Del Corso

Via Del Corso ciągnie się przez 1,5 km. Na tej też długości można znaleźć wiele sklepów, butików, drogerii, kiosków, sklepów muzycznych, księgarni, centrów handlowych oraz punktów z pamiątkami. Tutaj też znajduje się salon firmowy Ferrari, jeden z najsłynniejszych sklepów jubilerskich świata – Swarovski oraz ogromny sklep muzyczny Messaggerie Musicali di ROMA.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

1 komentarz dla: “Zakupy w Rzymie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. Via Tuscolana 1003
    w tej czesci Rzymu mozna znalesc sklepy z cenami bardzo atrakcyjnymi dla wszystkich