Nocne życie

Ateny to miasto tętniące życiem o każdej porze dnia i nocy.

Znajduje się tu wiele klubów i dyskotek, w związku z czym każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Ogromną ciekawostką są nocne koncerty muzyki klasycznej w ateńskiej sali koncertowej.

Jako iż Ateny to jedno z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie, które w dodatku zamieszkuje ponad 4 mln ludzi, to trzeba im zapewnić moc atrakcji. Właściwie zdecydowana większość tutejszych dyskotek, barów, pubów czy klubów jest czynna do ostatniego gościa. Nocne życie toczy się swoim rytmem, bez stresu, że zaraz dyskoteka zostanie zamknięta.

W Atenach będzie się świetnie bawił zarówno miłośnik współczesnej muzyki rozrywkowej, jak i amator dawnego grania. W dodatku latem przyjeżdżają tu DJ-e o międzynarodowej sławie. Wielu z nich daje popis swoich możliwości nie tylko w stolicy Grecji, ale i na otaczających kraj wyspach. Najwięcej muzycznych atrakcji można zaznać w dzielnicy Kolonaki, Syntagma i Glyfada. Jeśli zaś chodzi o najpopularniejszy klub, to bez wątpienia jest nim Cafe Horostasion. Zlokalizowano go w zabytkowym budynku. Cafe Horostasion zajmuje trzy piętra, na których serwowana jest inna muzyka, aczkolwiek wszystko kręci się wokół rocka. Ceny są przyzwoite. Klub czynny jest przez całą dobę.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również takie kluby, jak Plus Soda (atutem są znakomici DJ – e), klub Parafono (jazz, blues, muzyka lat 60. i 70 – tych), Ambelifilo (tradycyjna muzyka grecka).

Folie
4 Eslin St, Ateny

Café Horostasion
2 Skouleniou St, Ateny

Plus Soda
161 Ermou St, Ateny

Dzika róża
10 Panepistimiou St, Ateny

Restauracje

Kuchnia grecka jest jedną z najlepszych i najzdrowszych, z tego też względu warto się wybrać do którejś z tutejszych restauracji. Najlepsze z nich znajdują się w dzielnicy Plaka, która jest nieprzerwanie zamieszkała od Starożytności. Oferta gastronomiczna w tej dzielnicy skierowana jest do masowego, głównie zagranicznego, odbiorcy, w związku z czym obsługa mówi po angielsku lub niemiecku. Niestety, ceny są dość wysokie.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Wszystkim tym, którzy chcieliby skosztować niedrogich dań greckich poleca się poszukiwanie uroczych punktów gastronomicznych na własną rękę. Zwykle są one nieco oddalone od najważniejszych punktów turystycznych, ale za to można się tam rozkoszować znakomitym jedzeniem w przyzwoitej cenie (np. Tawerna Margaro).

Taverna Margaro
126 Hatzikyriakou Street, Ateny

Restauracja rybna Diasimos
Peiraiki, Ateny

Cubanita Bar
Karaiskaki Street 28, Ateny

Mike’s Pub irlandzki
6 Sinopis St Ambelokipi, Ateny

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Komentarzy dla “Kluby i restauracje w Atenach”: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. A ja jestem dzisiaj pierwszy raz w Atenach ale niestety sam i chyba nigdzie nie pójdę