Podróż Samolotem

Bezpośrednie i codzienne połączenia pomiędzy Warszawą a Atenami oferuje jedynie LOT. Podróż trwa ok. 2,5 godziny. Pozostali przewoźnicy proponują przeloty z przesiadkami. Co prawda bezpośrednie połączenie proponuje też Czech Airlines, ale jest ono realizowane tylko między lipcem a grudniem. Bilety można kupić tylko przez wakacje.

Dojazd z lotniska do Aten

Ateńskie lotnisko położone jest 20 km od centrum miasta. Można się do niego dostać autobusem, pociągiem, samochodem lub taksówką.

Autobus

Między lotniskiem a Atenami kursuje kilka linii autobusowych. Są to:

  • X92 – KifisiaX93 – Kifisos Coach Station (dworzec autobusowy)
  • X94 – Ethniki Amina)
  • X95 – Syntagma
  • X96 – Pireus
  • X97 – Dafni Metro Station (stacja metra).

Bilet kosztuje ok. 3 euro. Rolę przewoźnika pełnią publiczne linie autobusowe Athens Airport Express.

Pociąg

Między lotniskiem a dworcem głównym Larissis kursują również pociągi kolei miejskiej. Podróż trwa ok. 30 minut. Za bilet w jedną stronę trzeba zapłacić ok. 6 euro, a za w dwie – 10 euro. Przy niektórych stacjach znajdują się przystanki metra.

Taxi

Postój taksówek znajduje się przy hali odlotów, w pobliżu drzwi nr 3. Z usług taksówkarzy można skorzystać przez całą dobę. Najtańszy kurs to wydatek rzędu ok. 3 euro, za bagaż przekraczający 10 kg trzeba dopłacić ok. 0,30 euro.

Samochód

Przy lotnisku funkcjonuje kilka wypożyczalni samochodów. Chętni znajdą je między 3 a 4 wyjściem na poziomie przylotów. Jest to jednak dość droga inwestycja.

Z lotniska do centrum miasta można dostać się na kilka sposobów. Jedna z nich prowadzi przez Eluzyn i płatną drogę szybkiego ruchu Attiki Odos. Chcąc uniknąć opłat warto zdecydować się na przejazd aleją Lavriou.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Komentarzy dla “Loty do Aten”: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. pytanie, czy autobusy stoją w korkach i czy zamiast 45 minut dojazd na lotnisko trwa 75 minut?

  2. 20.10.2012 jest zniżka jak z lotniska w Atenach jadą dwie osoby metrem to mogą kupić bilet za 14 euro

  3. Ceny biletów z lotniska im. Elefteriosa Wenizelosa do centrum Aten, plac Syntagma = 5 euro autobus, 8 euro metro. Stan na dzień 5 maja 2012 r.