Robienie zakupów w Atenach zalicza się do przyjemnych wydarzeń. W mieście działa bowiem wiele sklepów i butików oferujących odzież, obuwie i wyroby skórzane wysokiej jakości. Polecane są również tutejsze wyroby jubilerskie oraz wyroby rzemiosła i sztuki ludowej.

Najczęściej odwiedzanymi miejscami są ateńskie bazary, centra handlowe oraz sklepy znajdujące się:

  • przy placach Omonoia, Syntagma i Monastiraki (najlepiej kupić tu odziedż, obuwie i artykuły do domu),
  • przy ulicach Stadiou i Panepistimiou (biżuteria),
  • przy ulicach Ermou, Aiolou i Mitropoleos (wyroby skórzane).

Jeśli zaś chodzi o produkty spożywcze, to są znacznie droższe niż w Polsce (oprócz owoców i warzyw). Te ostatnie najlepiej kupować na bazarach; po godz. 14.00 są o wiele tańsze.

1 komentarz dla: “Zakupy w Atenach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  1. Ateny to miejsce bardzo przyjazne dla zakupoholików zwłaszcza gdy sa noworoczne przeceny . w samym centrum ulica Ermou, wychodzi od placu Syntagma aż do Monastytaki. Ja osobiście polecam dzielnice Glyfada (dzielnica gwiazd tv i samej śmietanki) ulica Metaxa av. – same markowe butiki światowych marek Gucci Prada Versace Swarovski… To tu najlepiej robić zakupy, jeśli mamy ochotę na trochę luksusu a Glyfada zapewnia to wszystko. Tysiące kawiarni, wykwintne restauracje markowe sklepy. Dojechać najlepiej tramwajem na kierunek Vula z samego centrum albo dojechać metrem, a potem autobusem (linia czerwona) Vulagmenis ave.