Podróż Samochodem

Wybierając się do Grecji własnym samochodem, trzeba starannie zaplanować trasę. Drogi różnią się między sobą długością, stanem nawierzchni oraz wysokością ewentualnych opłat. Najlepsze trasy prowadzą przez Włochy i Austrię. Dobrze jedzie się przez Czechy, Macedonię, Słowację i Węgry. Najgorsze drogi wiodą przez Rumunię i Bułgarię.

W niemal wszystkich krajach, policja karze najczęściej kierowców mandatami za nadmierną prędkość. Najsympatyczniejsi funkcjonariusze są tylko w słonecznej Italii i Rumunii.

Parkowanie

Ateny są bardzo zakorkowanym miastem przez co ciężko również znaleźć miescje do pozostawienia samochodu. Strefa niebieska – tylko dla stałych mieszkańcow;biała – dla zwiedzających; żółta – zakazana. Dla zwiedzających maksymalny czas to 3 godziny, należy więc powrócić na miejsce aby przedłużyć parkowanie(9-21; soboty 9-16; później darmowe). Opłata za parkowanie przez okres 30 minut to 50 centów. Stawka za każdy dodatkowy okres 30 minut to 50 centów, aż do drugiej godziny. Opłata za okres dwóch godzin wynosi 2€.

Przykładowe ceny z parkingu miejskiego MetroPark https://www.metropark.gr/:

  • 8€ za 1 godzinę i 1€ za każdą dodatkową godzinę
  • przy płatności z góry 15€ za dzień 18€ noc

Przykładowe ceny z parkingu miejskiego Auto Centrum https://www.auto-parking.gr/:

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

  • do godziny – 3€
  • do dwóch godzin – 4€
  • 2 godziny lub więcej – 5€ (w cenach stałych)
  • Noc – 5€ (22:00-08:00)

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.