bazar AmsterdamAmsterdam słynie z ulicznych targowisk. Obok słynnego, nawodnego targu kwiatów, do największych i najstarszych miejskich targów należą:

Rynek Alberta Cyupa

Rynek zlokalizowany w dawnej robotniczej a obecnie studenckiej dzielnicy De Pijp. Ten targ rozpoczynał‚ swoją działalność w XIX wieku, jako spontaniczna zbieranina kilku handlarzy Żywnością. Rozrastał‚ się tak szybko i chaotycznie, że w roku 1905 władze miejskie postanowiły zorganizować tu oficjalny rynek, przez pierwsze lata otwarty tylko w soboty, a od roku 1912 – sześć dni w tygodniu. Dziś nieoficjalnie, jest to największy uliczny targ w Europie. Poza rybami, mięsem, warzywami, można kupić tu książki, płyty, odzież, a nawet sprzęt elektroniczny. Otwarty każdego dnia poza niedzielą, najruchliwszy w Soboty.

Noordemarkt

bazar NoordemarkstTarg ten zlokalizowany jest w malowniczej dzielnicy Jordaan słynie z sobotniego handlu żywnością ekologiczną. Otwarty tylko w Soboty od 9:00 do 15:00 i Poniedziałki od 9:00 do 13:00 jest w tej chwili najmodniejszym bazarem w mieście. W poniedziałki sprzedawana jest głównie konfekcja, zarówno nowa jak i używana a w okolicach kościoła – starocie i antyki. W sobotę Noordermarkt to gównie bazar ekologicznej i zdrowej żywności oraz książek i płyt.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.