Tramwaj wodny (Canal Bus) składa się z trzech linii rozpoczynających i kończących swoje trasy przy Dworcu Głównym (Centraal Station). Stateczki kursują co 15-20 minut, bilety można kupić na pokładzie w cenach zaczynających się od 15  € .Opcja hop on – hop in to możliwość zakupu biletu dobowego, który pozwala na dowolną ilość przesiadek między stateczkami. Bilet ten kosztuje około 24 € za osobę. Łódki mają zielone napisy hop on – hop in.

Istnieje też możliwość wynajęcia roweru wodnego na określony czas. Wypożyczenie na 1 godzinę roweru wodnego to koszt w granicach 9  € .

W Amsterdamie kursuje  darmowy prom GVB do północnej części Amsterdamu na druga stronę rzeki IJ. Nie jest to przejażdżka kanałami, a po prostu udanie się do innej części miasta. Promy odpływają z tyłu Centraal Station

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.stromma.nl/amsterdam/

Wodne taksówki to miniaturowe wersje dużych łodzi wycieczkowych, z możliwością zabrania na pokład maksymalnie ośmiu osób. Wzywa się je telefonicznie lub bierze z dosłownie z każdego wolnego miejsca. Koszt to około 75 € za pół godziny niezależnie od liczby pasażerów.
Water Taxi (www.water-taxi.nl) – tel. 31 20 535 6363

Po kanałach pływają również statki wycieczkowe nastawione stricte na turystów, oferujące na pokładzie posiłki oraz drinki. Ceny w zależności od klasy i oferty armatora, kształtują się od około 80 € za kilkudziesięcio minutowy rejs.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Komentarzy dla “Tramwaj wodny w Amsterdamie”: 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.