Przez cały rok Amsterdam gości różnego rodzaju festiwale i wydarzenia kulturalne, a ich oferta jest na tyle bogata, że na pewno każdy turysta znajdzie coś interesującego dla siebie.

Holland FestivalHolland Festival

Największy w Holandii festiwal sztuki, obejmujący muzykę, operę, teatr i taniec. Jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie, ściągające do Amsterdamu artystów i widzów z całego świata. Impreza odbywa się co roku w maju. Więcej informacji na stronie www.hollandfestival.nl.

5 days off Amsterdam

5 days off festivalCorocznie w lipcu do Amsterdamu zjeżdżają wykonawcy i amatorzy muzyki elektronicznej z Europy i USA. W salach koncertowych i klubach w całym mieście przez pięć dni króluje głośne, elektroniczne granie. Więcej informacji na stronie www.5daysoff.nl.

Aqua Musica Festiwal

Słynny festiwal muzyki klasycznej, odbywający się w scenerii nabrzeży portowych na statkach zacumowanych w Oosterdok niedaleko Dworca Głównego (Centraal Station). Obowiązkowy festiwal dla wielbicieli tego gatunku muzyki.

Juli DansJulidans

Znany międzynarodowy festiwal tańca współczesnego. Wspaniała atmosfera i bardzo kosmopolityczny charakter. Więcej informacji na stronie www.julidans.com.

Amsterdam Roots Festiwal

To odbywający się co roku w czerwcu festiwal polecany szczególnie miłośnikom muzyki etnicznej z różnych stron świata. Więcej informacji na stronie www.amsterdamroots.nl.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.