Jazda rowerem jest najwygodniejszym oraz najprzyjemniejszym sposobem zwiedzenia Amsterdamu i Holandii, która z ponad 19 tysiącami km ścieżek i dróg rowerach jest prawdziwym rajem dla wielbicieli dwóch kółek. Drogi rowerowe w Amsterdamie są doskonale oznaczone oraz bardzo bezpieczne, jest również wiele parkingów oraz punktów serwisowych.

Istnieją też rowerowe taksówki  tzw. fietstaxis albo bike taxis to przyjemny ale drogi sposób zwiedzania miasta w centrum siedząc na fotelu w wolno, cicho poruszającej się rikszy. Cena: € 20 do €25 za pół godziny, € 45 do € 50 za godzinę, przy czym jest to ciekawa alternatywa dla zwiedzenia miasta. 

Rower to chyba najlepszy sposób, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym – szybko dostać się w wybrane miejsce i jednocześnie poczuć wyjątkową atmosferę codziennego Amsterdamu. Jest tu ponad 400 km rowerowych ścieżek i mnóstwo stanowisk, z których możesz wypożyczyć wybrany jednoślad (dostępne są też tandemy i rowery dla dzieci). Cena karty na rower (bicycle supplement, który można doładować do swojej OV-chipkaart) wynosi 1,60 euro za dzień. Warto także wiedzieć, że zabytkowe centrum stolicy w większości jest niedostępne dla ruchu samochodowego.

Chcąc więc lepiej poznać Amsterdam, rower wydaje się idealny. Koszt wypożyczenia roweru na dzień to około 12(przy wynajmie na 24 godziny, wynajmem tygodniowy jest dużo tańszy).Jadąc uważaj na samochody i przechodniów no i innych, nie zawsze zdyscyplinowanych rowerzystów. Pamiętaj, by zostawiając rower na ulicy przypiąć rower solidnym łańcuchem z zamkiem do solidnej metalowej balustrady lub stojaka na rowery i zamknąć zamek na samym rowerze. Dodatkowo należy zostawić depozyt – około 50€ oraz okazać dokument tożsamości ze zdjęciem. Należy pamiętać, aby nigdy nie zostawiać roweru bez zabezpieczenia bowiem kradzieże jednośladów są istną plagą Holandii.

.

Wypożyczalnie rowerów:

rowerem po AmsterdamieBike City
Bloemgracht 68-70
1015 TL Amsterdam
31 20 626 37 21
mail: info@bikecity.nl
www.bikecity.nl

Dutchbike Amsterdam
Overtoom 45
1054 HB Amsterdam
31 20 683 33 69
mail: info@dutchbikeamsterdam.nl
www.dutchbikeamsterdam.nl

Amstel Fietspoint
Julianaplein 1
1097 DN Amsterdam
31 20 692 35 84
mail: b.den.braver@hetnet.nl

Komentarzy dla “Rowerem po Amsterdamie”: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.