ulica Damrak

Amsterdam jest doskonałym miejscem dla miłośników zakupów, można tu niejednokrotnie w bardzo rozsądnych cenach kupić dosłownie wszystko od: tradycyjnych pamiątek i przepięknych holenderskich antyków, przez książki, ubrania, diamenty, aż do urządzeń AGD i komputerów włącznie.

Większość sklepów otwarta jest od 10.00 do 18.00 godziny od wtorku do piątku, wyjątek stanowią poniedziałki, w które sklepy otwarte są od godziny 12.00 lub 13.00. W weekendy sklepy zazwyczaj czynne są do godziny 17.00.

Niemal wszystkie ciekawe sklepy znajdują się w granicach ścisłego centrum miasta, a zakupowe wojaże najlepiej rozpocząć w okolicach placu Dam, koniecznie zahaczając o okoliczne ulice handlowe między innymi: Damrak, Leidsestraat i Koningsplein.

Obowiązkowy jest również przemarsz zamkniętymi dla ruchu samochodów ulicami: Haarlemerstraat-Nieuwedijk-Kalverstraat, tworzącymi ponad 4 kilometrowy pasaż nieprzerwanych sklepów, sklepików i galerii handlowych.

Na zakupy

Wielbiciele zakupów koniecznie powinni udać się do:

De Bijenkorf (Dam 1)
Główny dom towarowy w Amsterdamie dumnie wznoszący się przy placu Dam. Dziesiątki sklepów i kawiarniami niestety zawsze spory międzynarodowy tłum klientów.

Magna PlazaMagna Plaza
Pięciopiętrowa, wiecznie modna, galeria handlowa, tuż obok palcu Dam z mnóstwem sklepów, barów i restauracji.

Vroom &Dreesmann (Kalverstraat 203)
Kilkupiętrowy dom towarowy, dużej holenderskiej sieci. Atrakcją jest rozpościera się z ostatniego piętra widok na panoramę Amsterdamu.

Cartier
Miejsce szczególnie polecane wielbicielom diamentów i biżuterii.

‘t Klompenhuisje (Nieuwe Hoogstraat 9a) .
Sklep z tradycyjnymi, holenderskimi chodakami, bardzo duży wybór.

Spiegelkwartier
Dzielnica antykwariatów i galerii, położona wokół Spiegelgracht (Kanału Lustrzanego), idealne miejsce dla miłośników antyków, starych książek i różnego rodzaju staroci.

Red light district
De Wallen, dzielnica czerwonych latarni z mnóstwem sex-shopów, których bardzo szeroki asortyment zadowoli każdego amatora tego typu towarów. Obszar na wschód od Damrak, między Warmoesstraat, Nieuwmarkt a Damstraat.

Targowiska i bazary

BloemenmarktAmsterdam słynie również z ulicznych targowisk oraz bazarów, do największych i najstarszych należą:

Bloemenmarkt
Duży bazar kwiatowy, nie tylko z tradycyjnymi holenderskimi tulipanami.

Rynek Alberta Ciupa
Nieoficjalnie uważany jest za największy uliczny targ w Europie. Poza rybami, mięsem, warzywami, można kupić tu książki, płyty, odzież, a nawet sprzęt elektroniczny. Otwarty każdego dnia poza Niedzielą.

Noordemarkt
Najmodniejszy bazar w mieście zlokalizowany jest w malowniczej dzielnicy Jordan, otwarty tylko w soboty od 9:00 do 15:00 i poniedziałki od 9:00 do 13:00. W poniedziałki sprzedawana jest głównie konfekcja, zarówno nowa jak i używana a w okolicach kościoła – starocie i antyki, w sobotę ekologiczna i zdrowa żywności oraz książki i płyty.

1 komentarz dla: “Zakupy w Amsterdamie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.