W Amsterdamie usługi taxi przybierają różne formy. Są oczywiście tradycyjne samochody-taxi, ale i motocykle-taxi, łodzie-taxi czy rowery-taxi. W stolicy korzystanie z taksówek jest bardzo popularne i wiele firm oferuje takie usługi. Całkowitą cenę za kurs nalicza się po zsumowaniu trzech elementów: ceny początkowej (max. 2,66 euro), ceny za długość trasy (1 km to max. 1,95 euro), ceny za czas kursu (1 min to max. 0,32 euro). Należy mieć na uwadze, że w ciasnym centrum taksówki nie mogą zatrzymywać się w dowolnych miejscach.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Taxicentrale
31 20 677 77 77

Taksówki wzywa się telefonicznie lub bierze z postoju, nie jest raczej przyjęte zatrzymywanie ich poprzez machnięcie ręką na ulicy. Wezwana telefonicznie taksówka przyjedzie niemal natychmiast. Tylko piątek i sobota wieczór to okres, w którym wezwanie taksówki będzie utrudnione ale nie niemożliwe. Taksówki są dość drogie i nie jest konieczne dawanie napiwków. 5 km jazdy po mieście kosztuje około 12 €, dojazd z lotniska Schiphol do Amsterdamu to koszt około 30-40 €.

Water taxi – W Amsterdamie nie może również zabraknąć wodnych taksówek kursujących po niezwykle rozległej sieci kanałów. Wzywa się je telefonicznie lub bierze z dosłownie każde wolnego miejsca. Wodne taksówki to miniaturowe wersje dużych łodzi wycieczkowych, z możliwością zabrania na pokład maksymalnie ośmiu osób. Koszt to około 75 € za pół godziny niezależnie od liczby pasażerów.165 kanałów i 1281 mostów – nie bez powodu miasto nazywane jest czasem Wenecją Północy. Strona dzięki, której można zamówić rejs wodnym taxi:  https://www.lovers.nl/

Taksówki rowerowe – tzw. fietstaxis albo bike taxis to przyjemny ale drogi sposób zwiedzania miasta w centrum siedząc na fotelu w wolno, cicho poruszającej się rikszy. Cena: € 20 do €25 za pół godziny, € 45 do € 50 za godzinę.

 

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.