Oslo nie jest zakupowym rajem, ceny są wysokie, a oferta atrakcyjnych sklepów uboga w porównaniu z innymi miastami w zachodniej Europie. Tym nie mniej można tu znaleźć oferty poza Norwegią niedostępne.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Pamiątki i tradycyjne wyroby z Oslo.

W Oslo koniecznie trzeba zaopatrzyć się w brunost, brązowy kozi ser o delikatnym, słodkawym smaku, kostka 40 NOK. Doskonały jest również norweski miód, i dżem z moroszki, niewystępującej u nas odmiany maliny (moltesyltetřy – półlitrowy słoik za 45 NOK. Za tradycyjny sweter z najlepszej norweskiej wełny zapłacimy 1000 NOK. Polecane sklepy z tradycyjną norweską odzieżą, rękodziełem i pamiątkami to:

Heimen HusflidHusfliden
Rosenkranz gate 19
www.dennorskehusfliden.no

Heimen Husflid
Rosenkrantz gate 8
www.heimen.net

Norway Shop
Fridtjof Nansens plass 2
www.norwayshop.com


Dla wielbicieli zakupów polecamy również następujące miejsca:

Centrum miasta wokół Karl Johans gate
W centrum zlokalizowanych jest wiele sieciowych sklepów, między innymi: H&M, Benetton, Vero Moda a także centra handlowe: Oslo City, Byporten, Glassmagasinet, Steen & Strøm.

Ulice Frogner i Bygdøy
Szczególnie polecane wielbicielom snobistycznych sklepów z najwyższej półki.

Ulica Grünerløkka
To miejsce, które upodobali sobie młodzi, norwescy projektanci. Znajduje się tam wiele niezależnych sklepów z bardzo ciekawą, często ekstrawagancką odzieżą, a także antykwariaty z używanymi książkami i płytami. Obowiązkowe miejsce dla młodych.

Ulice Grønlandsleiret i Smalgangen
To miejsce opanowane jest przez imigrantów, prowadzą oni tam różnego rodzaju sklepy z między innymi, z najlepszymi w mieście świeżymi warzywami i owocami, egzotycznymi strojami i biżuterią, wyrobami artystycznymi.

Oslo city shopping centreCentra handlowe

Oslo City Shopping Centre
Stenersgata 1
www.oslocity.no
Najbardziej popularne centrum handlowe w Oslo, zlokalizowane w centrum tuż obok Głównego Dworca. Otwarte pon – pt od 10:00 do 22:00, w soboty do 20:00. Ponad 100 sklepów, restauracje, bary i wszystko, czego wielbiciele takich miejsc szukają.

Steen & Strøm Magasin
Nedre Slottsgate 8
www.steenogstrom.no
Oferta ponad 50 sklepów na 7 poziomach, ścisłe centrum miasta, duży parking. Otwarte pon – pt od 10:00 do 19:00, w soboty do 18:00.

Byporten Shopping
Jernbanetoget 6
www.byporten.no
Otwarte pon – pt od 10:00 do 21:00, w soboty do 20:00. Ponad 75 sklepów i 12 restauracji.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.