Podróż samolotem

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia do Oslo jest podróż samolotem. Połączenie obsługiwane są zarówno przez tradycyjnych przewoźników – Lot jak i tanie linie: Norwegian i Wizzair.

Wykaz lotów:

Dojazd do centrum Oslo z lotniska

Lotnisko Oslo (Gardermoen) znajduje się około 50 km na północ od miasta.

Taxi
Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Orientacyjny koszt przejazdu to 580 NOK, Podróż zajmuje około 30 minut.

Autobus
Lotnisko połączone jest z Oslo oraz okolicą wieloma liniami autobusowymi:

Linia 344 – kursuje trzy razy na godzinę, dojeżdża pod centralny dworzec kolejowy, czas jazdy około godziny.

Linia 332 – kursuje raz na godzinę, dojeżdża do centrum miast, czas jazdy około godziny.

Airport Express Bus – kursuje co 20 minut we wszystkie dni tygodnia, dojeżdża pod hotel Radisson SAS Scandinavia przejeżdżając m.in. przez centralny dworzec autobusowy w Oslo. Ostatni rozkładowy odjazd z lotniska do centrum jest o godz. 01.00 w nocy. Czas jazdy około 40 minut.

Pociąg
Lotnisko połączone jest z centrum Oslo pociągami Airport Express Train (Flytoget). Kursują one co 10 minut w dni robocze i co 20 minut w pozostałe dni w godzinach od 05.36 do 00.36 (plan i rozkład jazdy) Cena biletu w jedną stronę to około 160 NOK. Podróż z lotniska na Dworzec Główny trwa około 20 minut.

Można również skorzystać z NSB (norweskich kolei państwowych) gdyż wszystkie pociągi NSB jadące trasą Skien-Oslo-Lillehammer-Trondheim zatrzymują się na stacji Oslo Airport Gardermoen. Dokładny rozkład jazdy pociągów znajduje się na stronach internetowych – www.nsb.no

Samochód
Na lotnisku znajduje się kilka biur wypożyczalni samochodów; znajdują się one w zachodnim skrzydle hali przylotów. Cena wynajmu zależy od rodzaju i marki samochodu oraz czasu wypożyczenia, ceny od ok. 1000 NOK za dzień. Serwisy wypożyczalni: www.europcar.com, www.avis.com, www.budget.com, www.europcar.com, www.e-sixt.com. Dojazd do Oslo jest bardzo prosty – z lotniska należy kierować się na autostradę E6, która dociera do samego miasta. Podróż zajmuje około 30 minu.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.