Transport miejski w Oslo obsługiwany jest przez firmę Ruter. Koszty podróży są takie same niezależnie od środka transportu, który wybierzemy – te same ceny za bilet obowiązują w metrze, tramwaju, autobusie miejskim, autobusie regionalnym, pociągu oraz na statku. Komunikacja w głównej mierze składa się z 8 linii tramwajowych przecinających centrum miasta ze wschodu na zachód, 20 linii autobusowych
kursujących w obrębie miasta oraz metra.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Sieć metra
(Tunnelbanen – T-Bane) składa się z 6 linii o łącznej długości 82,5 km.
Wszystkie linie krzyżują się w centrum, a na stacjach: Majorstuen,
Nationaltheatret, Stortinget, Jernbanetorget, Grønland i Tøyen można przesiąść
się na każdą z 5 linii.

Każda linia kursuje co 15 minut lub 30 minut, późnym wieczorem lub w weekendy w godzinach przedpołudniowych. Pociągi kursują od około 5:00 (6:00 w weekendy), do 1:00 rano. Ponadto, po wschodniej stronie linii 5, wzmocnionej usługi w dni powszednie między 7:00 a 19:00.

Tramwaje znane  jako Oslotrikken . Punktem centralnym całej sieci tramwajowej jest przystanek Jernbanetorget. Tramwaje odjeżdżają co 10 minut w ciągu dnia, i co 20 minut w nocy i wcześnie rano (30 min rano w weekend). Tramwaje kursują tam gdzie nie ma dostępu do linii metra uzupełniając ją.

Autobusy jeżdżą w całym mieście tam gdzie nie dociera metro bądź tramwaje.  Najbardziej przydatne linie autobusowe dla turystów są autobusy 30, 31, 32, 34, 37 i 54, przechodzące przez Jernbanetorget.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.