Oslo posiada bardzo rozbudowaną i sprawnie działającą sieć komunikacji miejskiej, niestety jest ona dość droga, dlatego dobrym pomysłem przy zwiedzaniu miasta jest wykupienie Oslo Kortet umożliwiającej korzystanie z niej za darmo.

Oslo Pass / Kortet

Oslo Pass / Oslo KortetJest to specjalna karta umożliwiające wygodne i tanie zwiedzenia Oslo. Upoważnia ona jej posiadaczy do bezpłatnego wstępu do wszystkich muzeów oraz darmowych przejazdów komunikacją miejską w granicach miasta. Poza tym umożliwia bezpłatne parkowanie, wstęp na baseny, lodowiska oraz wiele zniżek w restauracjach, pubach i hotelach. Karta ważna jest przez 24, 48 lub 72 godziny od momentu jej pierwszego wykorzystania.

Cennik:

  • 24 godziny 395 NOK
  • 48 godzin 595 NOK
  • 72 godziny 745 NOK

Kartę można nabyć w biurach informacji turystycznej, na campingach i w hotelach. Wraz z kartą otrzymujemy dokładną ”instrukcję obsługi” karty oraz spis wszystkich korzyści i miejsc objętych zniżkami. Więcej informacji o korzystaniu z Oslo Pass.

Cennik biletów

Bilety są do nabycia między innymi na wszystkich stacjach metra, biurach informacji transportowej, biurach informacji turystycznej i ulicznych kioskach. Należy pamiętać o konieczności kasowania biletów, za jazdę bez ważnego biletu grozi kara wysokości 1000 NOK.

Bilety jednorazowe :
Dorosły: 33 NOK
Dziecko / Senior : 17 NOK
Dorosły (kupiony u kierowcy): 40 NOK
dzieci / senior (kupione u kierowcy): 20 NOK

30-dniowy bilet
Dorosły : 708 NOK
Ulgowy: 354 NOK

Bilet 7-dniowy dla:
Dorosłych: 240 NOK
Dzieci, Młodzieży i Seniorów: 120 NOK

Bilet dobowy
Dorosły: 90 NOK
Dziecko / Senior: 45 NOK

Ulgowy dla studentów tylko przy zakupie miesięcznego: 340 NOK

Na pociągi regionalne, istnieje możliwość kupna biletu Minipris jego koszt to 199 NOK. Bilety można nabyć na stronie NSB bądź w automatach biletowych na dworcu b. Bilety należy wykupić co najmniej jeden dzień przed terminem podróży.

Komunikacja miejska jest darmowa z Oslo Pass na lokalne pociągi w strefie 4, Ruter z AS i NSB (Norwegian Koleje Państwowe).

Karą za jazde bez ważnego biletu jest mandat w wysokości około 1000 NOK.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Komentarzy dla “Komunikacja Oslo – informacje ogólne”: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.