Lizbona, Portugalia


Portugalia - docelowo

Kogut z Barcelos

Kogut z Barcelos - nieformalny i wszechobecny symbol Portugalii, będący częstym motywem pocztówek, obrazków, figurek i różnego rodzaju pamiątek ale także elementów zdobień domów i miast.

Lizbona jest nie tylko stolicą Portugalii i jej największym miastem, ale również regionem, w którym produkt krajowy brutto jest o wiele wyższy niż w przypadku średniej dla całej Unii Europejskiej.

Miasto zamieszkuje ponad 560 tys. ludzi, przy czym w całej aglomeracji lizbońskiej mieszka ponad 2,6 mln osób. Stolica Portugalii została podzielona na 53 gminy, co ciekawe nie istnieją tablice rejestracyjne z kodem tego miasta.

Mało kto wie, że Lizbona posiada aż 14 miast partnerskich. Do najbardziej znanych należy Brazylia, Madryt i Budapeszt. Oprócz nich stolica Portugalii jest też połączona współpracą gospodarczo - kulturalną z takimi miastami, jak: Praia z Republiki Zielonego Przylądka, Luanda z Angoli czy Sao Tome z Wyspy Świętego Tomasza i Książęcej. Dodatkowo jest związana z marockim Rabatem i malezyjską Malakką.

Z Lizboną wiążą się również znane osobistości. Wystarczy wspomnieć Antoniego Padewskiego, papieża Jana XXI, poetę Fernando Pessoa, czy znanego na całym świecie piłkarza Eusebio. Z tego miasta pochodzi również Jose Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej.

Portugalia - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania się po Lizbonie. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Lizbonę i jej mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Lizbony, wypożyczalnie samochodów, rowerów czy smacznej portugalskiej kuchni, wybierasz się na festiwal lub chcesz po prostu wypocząć na plaży to dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc. Podczas planowania dłuższego pobytu istone jest również znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego. Możesz skorzystać z wyszukwiarki noclegów znajdującej się w górnej części strony.

Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Lizbona, Portugalia - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Lizbona

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

38.7257,-9.1502
Lizbona