Podróż samolotem

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia do Lizbony jest podróż samolotem. Bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski obsługiwane są przez tanie linie:

Wykaz lotów:

  • Kraków – Lizbona – Centralwings
  • Warszawa – Lizbona – Centralwings
  • Na uwagę może zasługiwać jeszcze połączenie z Berlina Schoenefeld SXF do Lizbony – obsługiwane przez Easyjet – korzystne dla osób mieszkających blisko zachodniej granicy.

Dojazd do centrum Lizbony z lotniska

Lotnisko w Lizbonie mieści się około 7 km na północ od centrum miasta.

Taxi

Postój taksówek znajdują się przed z terminalem. Orientacyjny koszt dotarcia do centrum to około 10-15€. Podróż zajmuje około 10-15 minut.

Autobus

Lotnisko połączone jest z centrum miasta wieloma liniami autobusowymi. Codziennie, co 20 minut jeździ autobus linii nr 91 łączący lotnisko z centrum miasta oraz dworcem kolejowym Cais do Sodré. Czas jazdy to 20 minut a cena za przejazd wynosi 3€.

Autobusy linii: 5, 22, 44, 45 oraz 83 jeżdżą w obrębie lotniska do różnych części miasta, cena za przejazd 1,3€.

Autobus lotniskowy Airport Shuttle Bus jeździ z lotniska do Estoril i Cascais (przejeżdża praktycznie całe miasto), koszt to około 8€.

Samochodem

Na lotnisku znajduje się kilka biur wypożyczalni samochodów. Cena wynajmu zależy od rodzaju i marki samochodu oraz czasu wypożyczenia, ceny od ok. 35€ za dzień.
Serwisy wypożyczalni: www.europcar.com, www.avis.com, www.hertz.com. Dojazd do centrum zajmuje około 10 minut.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.